Skoro 90 posto ispitanika smatra kako Crna Gora trenutačno ometa rješavanje problema u zemlji i u tome se podjednako slažu pristaše Socijalističke partije Srbije (SPS), Srpske radikalne stranke (SRS) i Demokratske oporbe Srbije (DOS). Većina građana (69,6 posto) izražava optizam glede razvoja opće situacije u zemlji, kakav nije postojao prije rujanskih izbora, kad je takvo stajalište zastupalo 20 posto građana.
Najveći broj ispitanika, 40 posto, smatra da je Kosovo dio Srbije i Jugoslavije. Jedna četvrtina misli da je Kosovo izgubljeno, a 23 posto kako je "privremeno izvan sustava Jugoslavije". Rezultati istraživanja pokazuju i da su plaće i mirovine najveći osobni problem građana, a u kategoriji "neizdrživih" problema su lijekovi, cijena hrane i restrikcija struje.
U pomoć međunarodne zajednice apsolutno vjeruje trećina ispitanih, a 47 posto drži kako će ta pomoć biti politički uvjetovana. Većina misli da je Haški tribunal neobjektivan, da je stroži prema Srbima nego ostalima. Najveći broj ispitanih (39 posto) smatra da bi Jugoslavija trebala surađivati s Haagom samo ako to ne može izbjeći, a protiv suradnje je, "niti pod koju cijenu", 29 posto anketiranih, među njima najviše pristaša SPS i SRS. Protiv izručenja optuženih za ratne zločine Haškom sudu izjasnilo se 55 posto ispitanih, dok je petina za to, a četvrtina nema stav. Među pristašama SPS i SRS skoro da nema onih koji su za izručenje optuženih Haškom sudu (0,4 posto). Po rezultatima istraživanja, DOS bi na predstojećim izborima za Skupštinu Srbije osvojio dvije trećine glasova, a u parlament bi ušle samo još SPS i SRS.