1.HNL: /

Osijek nasipao sol na riječku ranu

U prvoj utakmici 16. kola, nakon tragikomične uvertire predsjedništva kluba s Kantride, Osječani su s 3:2 svladali Rijeku i uzvratili za poraz u Gradskome vrtu.

18.11.2000.
4:05

Samo tri sata prije početka dvoboja predsjednik Rijeke Sanjin Kirigin je "okrenuo ploču", najavivši nastavak tužne riječke priče tvrdnjom kako "igrači moraju igrati", bacajući pod noge autoritet klupskog čelništva i njihove najave o juniorskoj postavi.

Dvije tisuće gledatelja na Kantridi prvi pogodak vidjelo je u domaćoj mreži. Lopta je morala na centar nakon što je u 13.minuti Tafrinu mrežu zatresao Prišć. Samo sedam minuta poslije efektnim pogotkom izjednačio je Čaval. U 52.minuti, nakon Balićeva rušenja Hasančića, najstrožu kaznu nije iskoristio Brajković. U 56.minuti Čaval je drugim upisivanjem u listu strijelaca donio prednost Rijeci. Izjednačio je Beširević glavom u 63.minuti, a konačnih 3:2 za Osijek u 72.minuti postavio je Nenad Bjelica.