Registracija
Ako imaš Voyo pretplatu, registriraj se istim e-mailom i čitaj net.hr bez oglasa! Saznaj više
Toggle password visibility
Toggle password visibility
Već imaš račun?
Obnovi lozinku
Ostalo /

Dobio račun od 24,4 mil. $ za popravak mosta

U srpnju prošle godine jedan Kinez prevozio je pijesak u svom kamionu. Na mostu blizu Pekinga most preko kojeg je prelazio se odjednom urušio. Nije ni čudno jer je vozio kamiončinu od 110 tona.

403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx

Tko je kriv? Ovaj nesretni Kinez ili most koji je tijekom vremena malo popustio? Nakon godinu dana, koliko je trajala službena istraga o ovom slučaju, krivnja i račun za popravak mosta su svaljeni isključivo na vozača kamiona za kojega je u kineskim medijima jedino poznato da se zove gospodin Zhang.

Novčani iznos koji g. Zhang mora platiti je 156 milijuna renminbija, što je jednako iznosu od 24,4 milijuna dolara, piše chinacartimes.com.

Zhang je na sudu isticao da je činio samo ono što je od njega tražila kamionska kompanija za koju je radio. S druge pak strane, njega su optužili da je pretrpao svoj kamion i da se most zbog toga urušio.

Nejasno je kako će nesretni Zhang platiti ovaj iznos, ali sigurno je da će trebati neko dulje vrijeme da ga prikupi.

403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
Još iz rubrike
Pročitaj i ovo
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
Regionalni portali
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
Još iz rubrike