6. Ne ažurirate softver i aplikacije
Naravno da to morate činiti stalno! Ne samo da ćete propustiti nove opcije omiljenih aplikacija, nego možete izložiti svoj telefon riziku od hakerskih napada.
Da, da, daaa, već vas zamišljamo kako kolutate očima i odmahujete uz "ma, daaaaj, ne davi", ali podsjećamo vas da se to i te kako često događa.
5. Ne koristite javne Wi-Fi mreže
Nema gore pošasti, ako pitate internet stručnjake, od otvorenih i javnih Wi-Fi mreža. Osim što vam mnoge zahtijevaju gomilu osobnih podataka za "ulaz", takve mreže su nesigurne i jedan od najozbiljnijih kandidata da kompromitiraju sve ono što imate u telefonu.
Opet ne morate vjerovati u sve ovo, ali krađe podataka su česte i kod nas, a nikad ne znate tko je "posrednik", zar ne?!
4. Ne zatvarajte aplikacije, neće pomoći
Ako redovno zatvarate aplikacije koje ne koristite da biste uštedjeli potrošnju baterije - to je totalno pogrešno. Samo gubite vrijeme, aplikacije će se ponovo "podići", a baterija će se nastaviti trošiti.
3. Ne tagirajte fotografije
Ne samo da omogućavate aplikacijama da vas prate i pamte što ste sve obišli, s kim i u koje vrijeme, nego i omogućavate drugima da vide sve to i eventualno iskoriste na vašu štetu…
2. Nemojte koristiti jeftine punjače
Korištenjem "sumnjivih" punjača oštećujete bateriju, skraćujete joj životni ciklus, a u najgorem slučaju može doći i do pregrijavanja, oštećenja telefona, pa i požara, ako na vreme ne reagirate. Pametno uložite novac, punjač nije nešto na čemu bi trebalo štedjeti, ako ste već nekako uspjeli unišiti originalni.
1. Ne zapostavljajte higijenu telefona!
Čistite telefon redovno, jer postoje istraživanja koja ukazuju na to da su telefoni prljavi koliko i javni toaleti.
Perite ruke nakon toaleta i prije nego što uzmete telefon u ruke, a telefon redovno brišite antibakterijskom vlažnom maramicom ili alkoholom koji ste nakapali na vatu. Nije skupo, a pomoći će vam na bezbroj načina.