[VIDEO] LEGENDA HRVATSKOG TENISA PROKOMENTIRALA NOVI ČILIĆEV DEBAKL: / 'Ako nemate samopouzdanja, rupa je sve veća...'

Čilić je na trećem turniru zaredom ispao u 1. kolu

8.2.2021.
20:48

Nekad najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić (32) ispao je u ponedjeljak u prvom kolu Australian opena u Melbourneu izgubivši od Bugarina Grigora Dimitrova s 4-6, 2-6, 6-7 (5).

NOVI DEBAKL NEKADA NAJBOLJEG HRVATSKOG TENISAČA: /

Marin Čilić iznenađujuće lako i bez otpora ispao u prvom kolu Australian Opena

Čilić (ATP 43.) je poražen od 19. igrača svijeta Dimitrova za dva sata i 11 minuta igre.

Treće uzstopno ispadanje u 1. kolu

Marin je igrao loše u prva dva seta u kojima je ukupno triput gubio svoj servis i osvojio šest gemova. U trećem setu Ćilić je pokušao preokret, vodio je s 5-3 i servirao za set, ali je propustio set-loptu i nakraju izgubio u "tie-breaku". Bugarin je imao čak 19 aseva, a Čilić samo četiri, Dimitrov prednjačio kod "winnera" (34-26), dok je Marin imao čak 41 neprisiljenu pogrešku naspram 19 protivnikovih.

Marin Čilić

Bio je ovo njihov sedmi međusobni sraz i treća pobjeda Bugarina, a Marin već na trećem turniru zaredom ispada u 1. kolu.

'Sve se može lagano promijeniti'

Legendarni hrvatski tenisač i bivši Čilićev trener Nikola Pilić za RTL je prokomentirao to ispadanje nekad prvog hrvatskog tenisača.

Nikola Pilić

"To vam je u tenisu tako, ako nemate samopouzdanja, onda se stvara sve veća i veća rupa", prokomentirao je Pilić koji ne smatra da je Čilić dao svoje u tenisu, iako je iza njega serija slabijih rezultata:

"On ako bude fizički spreman i dobije dva-tri meča za redom, situacija se može vrlo lako promijieniti."

U videu pogledajte sve što je Pilić rekao.