'ledena' borba na Islandu / 'Vatreni' propustili pobjedu na Islandu, odluka pada u Zagrebu

Na dalekom sjeveru Europe, hrvatska reprezentacija igra prvu utakmicu dodatnih kvalifikacija za Svjetsko prvenstvu u Brazilu 2014. Tijek utakmice na Laugardalsvöllur stadionu u Rejkjaviku pratite u tekstualnom prijenosu na našem portalu.

15.11.2013.
19:45
RTL

KRAJ UTAKMICE! VELIKIH 0:0! Imali smo priliku koju nismo iskoristili.

90' - Modrić je potegnuo iz daljine, ali je lopta otišla daleko od vrata.

87' - Izmjena! Izlazi Mario Mandžukić, ulazi Leon Benko.

83' - Dubinska lopta Mandžukića, spuštena lopta, Perišić je bio u punom trku, ali je prozujalo pored same vratnice!

79' - Ozbiljan udarac prema vratima Pletikose! Duboka lopta Sigurðssona prema Árnasonu u peterac, što je Šimunić očistio.

75' - S igračem više smo 40 minuta, ali kao da Islanđani žele zadržati nulu te su odustali od napadačkih ideja.

75' - Slobodan udarac Rakitića s 18 metara i pogodio je živi zid, a Srna je bezuspješno pokušao naći nekoga od napadača. Dobra prilika 'Vatrenima', ali nedostaje nam prava kvalitetna lopta.

72' - Izlazi Eduardo DaSilva, ulazi Ante Rebić. Igramo s trojicom napadača.

70' - Rakitić s 30 metara izvodi udarac pod gredu, koji domaći vratar spremno brani.

68' - Perišić pokušao izvesti škarice, ali neuspješno.

67' - Pranjić pokušao iz velike udaljenosti, ali se lopta odbila i završila kod domaćina.

67' - Hrvatska dominira, ali i dalje nedostaje pravih šansi. Raste pritisak naših, a Islanđani su jako disciplinirani i koncetrirani. Čiste situaciju pred vratima Halldórssona.

64' - Modrić pokušao dodati Mandžukiću na rub 16-erca, ali nažalost akcija nije uspjela.

62' - Prekršaj Srne. Izlazi Alfred Finnbogason, ulazi Rurik Gislason.

59' - Kružimo i imamo odličan protok lopte, što bi trebalo umoriti Islanđane.

55' - Sjajna obrana Hallorssona! Eduardo je ubacio paralelu s lijevog krila, Olić je u sredini pucao, a domaći vratar refleksno obranio. Od pogotka ne bi bilo ništa jer je Olić bio u zaleđu.

54' - Perišić je pucao iz prve unutar kaznenog prostora u donji desni kut, izvadio je to Hallorsson. Hrvatska je krenula po pogodak!

53' - Olić je ljevicom potegnuo s 25 metara, lopta je dugo letjela do Hallorssona.

52' - Mandžukić je odlično centrirao, Perišić pucao iz prve,a domaći vratar sjajno obranio.

51' - Srna je nakon prekršaja izveo slobodan udarac s 18 metara, no Halldórsson je obranio.

50' - Finnbogason je pucao iskosa s 10-ak metara, a lopta je otišla preko gola.

50' - Rakitić je duboko poslao okomitu loptu kroz sredinu, a Perišić je sam jurio prema vrataru. Povukao ga je Olafur Ingi Skulason i dobio zasluženi crveni karton. Hrvatska je s igračem više!

46' - Počelo je drugo poluvrijeme.

Izmjene! Kod Islanđana izlazi Kolbeinn Sigthorsson, ulazi Eidur Gudjohnsen.

Kod Hrvatske izlazi Ivo Iličević, ulazi Ivica Olić.

45' - Igraju se dvije minute sudačke nadoknade.

44' - Sigthorsson je ozlijedio gležanj u trku za loptom, ali će ostati u igri.

40' - Eduardo je povukao kontru, Perišić pucao s 20-ak metara, ali je lopta išla ravno u ruke vratara.

39' - Islanđani primiruju igru te traže priliku približiti se vratima.

35' - Gudmundsson žestoko startao na Pranjića te je na tren prekinuta igra.

35' - Pranjić je ubacio s lijeve strane, a Halldórsson u posljednji tren izbio ispred Mandžukića.

32' - Lopta je stalno u pokretu i nema zastajkivanja, Hrvatska dominira, ali nema pravih šansi.

29'- Ćorluka i Šimunić izbili su loptu iz Pletikosinog prostora.

29' - Sigporsson je bio blizu Pletikosinih vrata, ali Pletikosa je spremno dočekao loptu.

27' - Opasna situacija pred vratima koju nije dobro zahvatio Gunnarsson.

26' - Suđena je ruka Modrića.

21' - Perišić je zapucao s 20 metara desnom nogom, ali loše je zahvatio loptu. Ujedno je i najaktivniji u momčadi.

20' - Perišićev ubačaj s lijevog krila završio je u Halldórssonovim rukama.

16' - Islanđani dobro zatvaraju sve prilaze golu, najviše kroz sredinu, a Hrvatska više posjeduje loptu.

15' - Jako su pritisnuli Modrića i Rakitića te im ne dopuštaju da drže loptu dugo u nogama.

13' - Perišić i Pranjić su imali nekoliko centaršuteva s lijeve strane, ali vratar Halldorsson još uvijek čuva svoj kazneni prostor.

12' - Perišić je nekoliko puta prošao po lijevom krilu te ubacio duboku loptu, ali Hallorsson je lako pokupio.

8' - Perišić je ubacio s lijevog krila, a islandski je vratar pokupio loptu u petercu ispred naših napadača.

7' - Još jedna neugodna lopta Islanđana jer je Gudmundsen bio između Ćorluke i Pranjića, no Pranjić je u zadnji tren izbio u korner

3' - Šimunić je blokirao Bjarnasona odbivši loptu u korner, bila je opasna situacija pred našim golom.

2' - Prva prilika Hrvatske! Eduardo je ušao duboko u kazneni prostor i uspio podvaliti loptu pored vratara, ali Mandžukić nije uspio doći do lopte na drugoj vratnici.

1' - Počela je utakmica! Sretno, Vatreni!

Hrvatska: Pletikosa - Srna, Ćorluka, Šimunić, Pranjić - Rakitić, Modrić - Iličević, Eduardo, Perišić - Mandžukić

Island: Halldórsson- Skúlason, Sigurðsson, Árnason, Skúlason - Bjarnason, Aron Einar Gunnarsson, Gylfi Þór Sigurðsson - Jóhann Berg Guðmundsson, Alfreð Finnbogason - Kolbeinn Sigporsson

Puno je bilo nagađanja oko sastava koji će Niko Kovač poslati na teren protiv Islanda. Vagalo se između nekoliko imena, a par sati prije utakmice je procurilo da bi se među starterima mogao naći Ivo Iličević, povratnik u reprezentativni kadar.

Čini se da izbornik vjeruje i drugom povratniku Danijelu Pranjiću na lijevom boku, a odlučio se za Darija Srnu na njegovom standardnom desnom boku.

Modrić i Rakitić su bili sigurni na mjestima defenzivnih vezni igrača koji će loptama 'šopati' naša brza jkrila - Perišića i Iličevića. Zadnja informacija iz Rejkjavika je dala naslutiti i još jedno iznenađenje. Iza neupitnog Mandžukića trebao bi zaigrati Eduardo, no koga će na kraju na teren poslati zna samo izbornik Kovač.