SP U VATERPOLU, HRVATSKA - NJEMAČKA 10:8: / Barakude u napetoj završnici izborile polufinale Svjetskog prvenstva

Hrvatska se za plasman u polufinale borila do posljednje sekunde

23.7.2019.
8:31
Profimedia, Alamy

Nakon uvjerljivog nastupa s tri visoke pobjede u skupini, izabranici Ivice Tucka su se ipak pomučili protiv vrlo dobre Njemačke. Hrvatska je vrlo slabo ušla u utakmicu, izgubili su prvu četvrtinu s 2-1, a jedini gol zabili su iz peterca. U drugoj četvrtini "Barakude" su ipak došle do svoje igre, poveli su s 4-3, a kada je u trećem dijelu igre Hrvatska došla do 7-3 činilo se da će svjetski prvaci lako privesti utakmicu kraju.

Ipak, neobjašnjivo, dogodio se preokret uporni Nijemci rade seriju 4-0 i stižu do izjednačenja, da bi Maro Joković s dva važna pogotka ipak spriječio dramatičnu završnicu.

Hrvatski reprezentativac Andro Bušlje

Joković s tri gola, te Ante Vukičević i Andro Bušlje s po dva pogotka predvodili su strijelce "Barakuda", dok je Marko Bijač imao 7 važnih obrana.

Hrvatska brani naslov svjetskog prvaka, a u polufinalu će igrati sa Španjolskom, koja je s 12-9 izbacila Srbiju. Polufinale se igra 25. srpnja u 10 sati.

Svjetsko prvenstvo u vaterpolu, četvrtfinale Hrvatska - Njemačka 10:8

4. četvrtina

8' KRAJ Hrvatska je izborila polufinale Svjetskog prvenstva!

5' GOL Vrlić zabija za 10:8!

3' Njemačka smanjuje na 9:8, očekuje nas napeta završnica.

2' GOL Ponovno Joković i Barakude imaju +2.

1' GOL Njemačka je izjednačila na 7:7 odmah na početku, ali na sreću Joković gotovo instantno vraća vodstvo.

3. četvrtina

7' GOL Izgleda da nas očekuje drama u posljednjoj četvrtini jer su Nijemci na samom kraju zabili za 7:6.

6' Hrvatska pogađa vratnicu i zarađuje isključenje pa Nijemci stižu na dva gola zaostatka.

3' GOL Njemačka je smanjila na 7:4.

3' GOL Joković iz peterca pogađa za 7:3, čini se da su Barakude konačno slomile Nijemce.

2' Kakav ulazak Barakuda u treću četvrtinu. Odmah na početku zabio je Bušlje za 5:3, a potom i Vukčević za tri gola vodstva.

2. četvrtina

8' Kraj druge četvrtine, Hrvatska ima prednost nakon pola utakmice.

7' GOL Bušlje zabija, Barakude vode. Nadamo se da će sada uspjeti zadržati prednost.

6' Hrvatska ne uspijeva uspostaviti svoju igru i izgleda prilično nervozno.

5' GOL Nije dugo trajalo, Nijemci su izjednačili.

4' GOL Barakude su preokrenule, za vodstvo je zabio Šetka.

3' GOL Hrvatska izjednačuje golom Benića

3' Sreća za Barakude. Nijemci su mogli povećati prednost, ali je sada Hrvatsku spasila vratnica.

1' Počela je druga četvrtina i Nijemci opet imaju prvi napad.

1. četvrtina

8' Kraj prve četvrtine, Njemačka ima 2:1.

7' GOL Dennis Strelezkij pogađa za njemačko vodstvo.

6' GOL Njemačka je izjednačila, Ben Reibl je pogodio.

4' GOL Hrvatska vodi. Strijelac je Vukičević.

4' I dalje bez golova, Barakude su bile jako blizu, ali udarci Garcije i Jokovića odsjeli su na vratnici.

1' Počela je utakmica, Njemačka je dobila prvi napad, ali ga nije iskoristila.

Hrvatsku vaterpolsku reprezentaciju u utorak u južnokorejskom Gwangjuu od 8.30 očekuje utakmica četvrtfinala Svjetskog prvenstva protiv Njemačke.

"Barakude" su u petak očekivano slavile protiv Kazahstana rezultatom 21-5 (6-1, 5-1, 5-1, 5-2) i time potvrdile prvo mjesto u skupini te izravni plasman u četvrtfinale, dok je Njemačka u susretu drugog kruga natjecanja svladala JAR s uvjerljivih 25:5.

"S Njemačkom smo odradili zajedničke pripreme u Šibeniku prije odlaska na Svjetsko prvenstvo. Dobra su, čvrsta ekipa. No ako mi budemo pravi, vjerujemo u pobjedu. Nadamo se da ćemo uspjeti proći u polufinale", rekao je hrvatski reprezentativac Luka Lončar.