BORUSSIA ŠOKIRALA BAYERN I OSVOJILA NJEMAČKI SUPERKUP: / Alcacer i Sancho bacili Kovača i društvo na koljena

Njemački viceprvak osvojio je Superkup nakon što je na svom stadionu bio bolji od Bayerna

3.8.2019.
22:21

Nogometaši Borussije Dortmund osvojili su njemački Superkup pobijedivši na svom stadionu Bayern Muenchen s 2-0.

Prvak razočarao

Prvi trofej u sezoni Borussiji su donijeli PacoAlcacer (48) i Jadon Sancho (69), dok je bavarski sastav, kojeg vodi NikoKovač, razočarao. Nakon vrlo uzbudljivog prvog dijela u kojem nije bilo golova Španjolac Alcacer je odmah na početku drugog dijela pogodi iz voleja nakon asitencije Sancha, a u 69. minuti Englez je iz solo-akcije postavio konačnih 2-0.

Ovo je šest naslov u Superkupu za Borussiju, a Bayern je ostao na sedam trofeja.

UŽIVO

Borussia Dortmund - Bayern 2-0

BorussiaD.: Hitz; Piszczek, Akanji, Toprak, Schulz; Witsel, Weigl; Sancho, Reus, Guerreiro; Alcácer.

Bayern: Neuer; Kimmich, Süle, Boateng, Alaba; Tolisso, Thiago; Müller, Goretzka, Coman; Lewandowski

Kraj

89' Broj gledatelja na današnjoj utakmici je 81 365.

79' Bayern je uputio 14 šuteva, a domaćini tek pet, ali rezultat ide u njihovu korist.

69' GOOL Jadon Sancho je završio solo akciju sa odličnim udarcem unutar šestnaesterca. Lopta je išla nisko po sredini gola, Neuer nije mogao ništa. (VIDEO)

59' Coman je tukao glavom, vratar je odlično spasio. Ubrzo je zaprijetio u Müller, ali nema promjene rezultata.

48' GOOL Paco Alcacer sjajno je tukao s ruba šestnaesterca i lopta je završila u golu uz desnu stativu (VIDEO).

Drugo poluvrijeme

Kraj prvog poluvremena

40' Bayern se probudio i niže prilike.

36' Neuer se istaknuo s tri velike obrane te je spasio Bayern.

23' Kingsley Coman bio je u velikoj prilici, ali je je pucao slabo po sredini gola.

15' Paco Alcacer je tukao, lopta je prošla nekoliko centimetara pored desne stative.

12' Bayern u ovim trenucima dominira terenom, ali još nisu stvorili pravu priliku.

1' Marco Reus pokupio je odlično dodavanje unutar šestnaesterca i promašio sjajnu priliku. Njegov udarac je išao po sredini gola, ali Neuer je dobro reagirao.

1' Počela je utakmica.

19.55 - Povratnik u Dortmund Mats Hummels neće igrati jer je imao problema na posljednjem treningu.