LOKOMOTIVA-RIJEKA 2-0: Sudac bacio u sjenu Kastratijevu majstoriju i veliku pobjedu Lokosa

Rijeka je zadnju pobjedu upisali su prije više od mjesec dana kad su svladali Rudeš 2:1 na Rujevici.

22.9.2018.
20:41
Filip Kos/PIXSELL

U dvoboju 8. kola Prve HNL u Zagrebu su nogometaši Lokomotive bili bolji od Rijeke s 2-0 (1-0) i skočili na drugo mjesto.

Zagrebačka momčad je u derbiju kola nanijela Rijeci prvi poraz u sezoni i to na prvenstvenom otvorenju stadiona u Kranjčevićevoj s novim travnjakom.

Sporan gol

Lokomotiva je povela u 26. minuti, kada je udarac Burića u mrežu glavom skrenuo Toni Datković iz sumnjive pozicije. U 52. minuti nakon prodora Dejana Radonjića Roberto Punčec je igrao rukom, a sudac Strukan dosudio kazneni udarac i isključio braniča Rijeke.

No, udarac Radonjića s bijele-točke obranio je vratar Sluga. No, niti odlični vratar Rijeke nije mogao u 71. minuti zaustaviti udarac Llirima Kastratija, kojim je Lokomotiva osigurala pobjedu. (VIDEO)

Vodi Dinamo s 17 bodova i utakmicom manje, Lokomotiva ima 16, Osijek 14 bodova, a Rijeka je četvrta s 13 bodova.

Pred 1000 gledatelja na stadionu u Kranjčevićevoj sudio je Strukan iz Splita.

Strijelci: 1-0 Datković (26), 2-0 Kastrati (71)

Crveni karton: Punčec (Rij, 52)

Promašeni penal: Radonjić (Lok, 53)

UŽIVO

Lokomotiva - Rijeka 2-0

Lokomotiva : Grbić - Karačić, Kolinger, Majstorović, Datković - Burić - Kastrati, Uzuni Lecjaks - Radonjić, Drožđek. Rijeka: Sluga - Raspopović, Punčec, Escoval, Pavelic - Grahovac, Lončar - Puljić, Pavičić, Gorgon - Čolak.

Kraj

71' GOOL Lirim Kastrati je primio loptu na desnoj strani te je krasnim udarcem lijevom nogom matirao Slugu. (VIDEO)

56' Rijeka je ovako tri puta oštećena. Prvo zbog nepostojećeg zaleđe kod prvog gola, pa kodnepostojećeg penal te isključenje Punčeca.

54' Radonjić je izveo penak, ali je Sluga sjajno reagirao i sačuvao mrežu.

52' Radonjić je pobjegao obrani Rijeke, zaobišao Slugu i pucao da bi Punčec klizećim startom zaustavio loptu, međutim sudac je pokazao na bijelu točku zbog igranja rukom. Punčec je pak dobio crveni. (VIDEO)

46' Utakmica se nastavila.

Drugo poluvrijeme

Kraj prvog poluvremena

42' Iz igre je izašao Alexander Gorgon, a ušao Zoran Kvržić.

36' Pavelić je prošao po desnoj strani pa je digrao za Pavičića. Potonji je tukao iz okreta, ali Grbić je sjajnom reakcijom spasio gol.

26' GOOL Poslije kornera za Lokomotivu, obrana Rijeke izbila je loptu, nakon čega je Burić je potegnuo s 20 metara, a Datković je skrenuo glavpm u mrežu. Kako se vidjelo po snimci bio je u zaleđu.

18' Burić je tukao iz slobodnog udarca s 18 metara, lopta je otišla iznad gola.

12' Lončar je bio odličnoj situaciji na rubu kaznenog prostora, ali je lopta na kraju završila u rukama vratara Lokomotive.

9' Čolak je tukao glavom ravno u vratara Lokomotive.

7' Sluge se poskliznuo te je morao istrčati s gola da bi izbio loptu. Ona je došla do Drožđeka koji je tukao iz prve s 18 metara prema praznoj mreži, ali Escoval je izbio loptu u korner.

1' Počela je utakmica.