Troicki eliminisan ubedljivim porazom

Meč srpskog tenisera obeležila je rasprava sa sudijom

15.5.2013.
20:52

Srpski teniser Viktor Troicki ubedljivo je poražen od Letonca Ernestsa Gulbisa rezultatom 2:0 po setovima (6:1, 6:1) u drugom kolu turnira u Rimu.

Prvi set je u potpunosti pripao Gulbisu koji je srpskom teniseru dozvolio da osvoji samo jedan gem u tom delu igre.

Meč je obeležio protest Troickog na početku drugog seta kada se srpski teniser nije složio sa jednom odlukom sudije, zbog čega je izazvao prekid od deset minuta.

Letonac je stigao do brejka na startu drugog seta poenom za koji je Troicki tvrdio da nije bio regularan jer je loptica bila van terena. Viktor je u jednom trenutku pretio i da će napustiti teren, a u jednom trenutku uzeo je i kameru da snimi trag loptice.

- Ne bih se bunio da nisam siguran da postoji razmak između linije i mesta gde je loptica pala - besneo je srpski tensier u tim trenutcima, ali sudija nije promenio svoj stav.

Nakon ove rasprave publika je stala na stranu Troickog i navijala za njega, ali ni to nije dalo rezultat. Viktor je samo uspeo da osvoji još jedan gem, ukupno drugi na meču, pa je na kraju ipak ubedljivo poražen.

Gulbis će se u trećem kolu sastati najverovatnije sa Rafaelom Nadalom, koji sa 6:1, 6:3 pobedio Fabija Fonjinija.