SENZACIONALAN USPJEH MARINA ČILIĆA: / Hrvatski tenisač stigao do velikog trijumfa u Baselu

Marin Čilić u finalu ATP Basela slavio je protiv Japanca Keija Nishikorija.

30.10.2016.
14:34
AFP, TORU YAMANAKA

Najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić pobjednik je ATP turnira serije 500 u Baselu, gdje je u nedjeljnom finalu sa 6-1, 7-6 (5) svladao petog tenisača svijeta Japanca Keija Nishikorija za jedan sat i 37 minuta.

Čilić je za svoj prvi naslov na turnirima serije 500, a 16. u karijeri zaradio 387.100 eura i 500 bodova koji su ga približili nastupu na završnom turniru osmorice najboljih tenisača svijeta u Londonu, jer se sada nalazi na 9. mjestu, posljednjem koje vodi u O2 Arenu, i ima 210 bodova više u odnosu na najbližeg pratitelja Čeha Tomaša Berdycha.

VELIKI USPJEH MARINA ČILIĆA: /

Hrvatski tenisač izborio finale Basela, sada je na korak od Mastersa

Marinu je ovo bilo 27. finale u karijeri, a drugo protiv Nishikorija, u kojem je ponovno bio bolji, baš kao i prije dvije godine u meču za naslov pobjednika US Opena u New Yorku.

S dva 'breaka' je Marin za samo 26 minuta stigao do prvog seta. U drugom je setu propustio sedam prilika za 'break' te morao spašavati jedine tri prilike Japanca u desetom gemu, koje su ujedno bile i set-lopte. Odluka o pobjedniku pala je u 'tie-breaku' u kojem je Čilić propustio prvu meč-loptu kod 6-4 kada je bio na servisu, ali je potom Nishikori napravio dvostruku pogrešku i završio dvoboj.

Najbolji hrvatski tenisač se trijumfom u Baselu vratio i u Top 10, na deseto mjesto godišnje ATP ljestvice.

Marinu Čiliću slijedi nastup na turniru Masters 1000 serije u Parizu, gdje je kao 9. nositelj slobodan u prvom kolu, a u drugom bi mogao na Ivu Karlovića koji za suparnika u prvom dvoboju ima igrača iz kvalifikacija.

ATP Basel - finale:

MARIN ČILIĆ (HRV/4) - Kei Nishikori (Jap/3) 6-1, 7-6 (6)

UŽIVO

M.Čilić - K. Nishikori (6:1, 7:6 (6))

2.set - Obojica tenisača drže svoj servis. Igra se tie-break.

1.set - Čilić je prvi servirao i dobro je počeo. U četvrtom gemu stigao je prvog breaka za 3:1. čilić je potom napravio break za 5:1. Nakon toga osvojio je prvi set. Za njega mu je trebalo 25 minuta.