RAZLOG ZA VESELJE / Povratak naše najbolje tenisačice u Top 20: Nastavi li s ovakvim igrama ovog bi tjedna mogla doći do plasmana karijere

Osječanka je imala priliku osvojiti peti WTA turnir u karijeri, ali nedostajalo je malo sreće...

26.6.2023.
8:59

Donna Vekić odličnim je tjednom u Berlinu zaradila povratak među najboljih 20 tenisačica na svijetu! Donna je na snažnom turniru iz serije WTA 500 dospjela do finala u kojem je poražena od Petre Kvitove rezultatom 2-6, 6-7 (6).

VELIKA ŠTETA /

Donnini projektili nisu bili dovoljni za naslov: Čehinja Kvitova slavila je u odličnom finalu Berlina

U njihovom šestom međusobnom susretu, 33-godišnja Čehinja je upisala i petu pobjedu nakon sat i 43 minute igre. Vekić se u prvom setu dobro držala do rezultata 2-2, no Čehinja tada radi seriju 4-0 uz dva breaka za uvjerljivih 6-2.

U drugom setu, 26-godišnja hrvatska tenisačica je krenula daleko bolje. U trećoj igri je napravila break i prednost držala do 5-4 kada je servirala za set. Nažalost, nije izdržala. Kvitova je vratila izgubljeni servis izjednačivši na 5-5 nakon čega je set otišao u trinaestu igru. Imala je Donna i set loptu na 6-5, međutim iskusna Kvitova osvojila je tri poena u nizu i podignula 31. trofej u bogatoj karijeri.

Prilika za rekordni plasman već ovog tjedna

Na najnovijoj WTA ljestvici, Vekić je skočila za 3 mjesta. Novih 250 bodova na kontu donijelo je Donni 20. mjesto na rang listi, čime je ponovno ušla u krug najboljih. Plasman karijere joj je 19.mjesto, a priliku za nadmašiti svoj plasman imat će već ovog tjedna u njemačkom Bad Homburgu, na turniru koji se ponovno igra na travi gdje se Vekić odlično osjeća.

Od ostalih naših predstavnica, Petra Martić ostala je na 30. mjestu, dok je Ana Konjuh pala za tri mjesta i trenutno je na 156. mjestu.

U Top 200 još su dvije hrvatske tenisačice, Tara Wurth je 175., a Petra Marčinko na 195. mjestu.

Na samom vrhu nema promjena, prva je i dalje neprikosnovena Iga Swiatek, a iza nje slijede Sabalenka i Rybakina. Top 5 zatvaraju Pegula i Garcia koje su zamijenile 4. i 5. mjesto.