Petra Martić izborila glavni turnir u Linzu

Hrvatska tenisačica Petra Martić pobjedom se nad Britankom Naomi Broady kvalificirala za glavni WTA turnir koji se ovoga tjedna igra u austrijskom Linzu.

10.10.2011.
17:22

Najbolja hrvatska tenisačica prilično je lako odradila kvalifikacije turnira u Linzu. Nakon Austrijanke Prentner i Čehinje Zahlavove, Splićanka je u dva seta bila bolja i od Britanke Naomi Broady. Martić je slavila sa 6:4 i 6:2, te se kvalificirala za glavni turnir vrijedan 220 tisuća dolara.

U prvom vrlo izjednačenom setu, u kojem su obje tenisačice uhvatile po osam poena protiv servisa, Martić je uspjela stići do jednog, pokazalo se i ključnog, breaka za osvajanje prvog seta. Nakon toga sve je bilo puno lakše za našu igračicu.

Splićanka je u drugom setu prepustila svega četiri poena britanskoj tenisačici, te je uz dva oduzeta servisa zaključila set, a ujedno i meč, rezultatom 6:2. Martić će po završetku kvalifikacija saznati svoju suparnicu u 1. kolu glavnog turnira.

WTA Linz, kvalifikacije, rezultati: Martić - Broady 6-4, 6-2 Cirstea - Rodionova 6-1, 6-2