Ništa od velikog dvoboja Međugoraca u Njemačkoj

Hrvatski tenisač Ivan Dodig poražen je već na startu hamburškog ATP turnira iz serije 500. Svladao ga je domaći tenisač Bastian Knittel sa 6:4, 6:3.

18.7.2011.
18:40

Nakon što je Marin Čilić prošao prvu prepreku, Ivanovim porazom tako ipak nećemo dočekati najavljeni hrvatski dvoboj u 2. kolu.

187. igrač svijeta, Bastian Knittel, koji je nakon kvalifikacija izborio nastup u glavnom dijelu turnira, sjajnom je igrom iznenadio našeg tenisača i za sat i 23 minute izborio prolaz.

Naime, Dodig je na startu oba seta prvi došao do servisa svog protivnika, no lako je ispuštao svoju prednost. Međugorac je imao jako loš postotak poena na prvom servisu (65 posto), dok mu je drugi servis bio poražavajuć, svega 30 posto, što ga je stajalo poraza.

U drugom kolu, drugi naš Međugorac, Marin Čilić, igrat će protiv Knittela koji je u drugom dvoboju protiv Dodiga uspio doći do svoje prve pobjede.