Najbolja hrvatska tenisačica se oprostila već u 1. kolu

Slovakinja Daniela Hantuchova, 25. tenisačica svijeta i 8. nositeljica WTA turnira u Linzu, svladala je u 1. kolu najbolju hrvatsku igračicu Petru Martić 6:3, 6:7(6), 6:1.

14.10.2011.
23:06

Hantuchova je imala teži posao nego što sugerira krajnji rezultat. Otpor 20-godišnje Martić, 52. tenisačice svijeta, slomila je tek nakon dva sata i 41 minute igre u njihovom prvom susretu. Naša je tenisačica u prva dva seta izborila čak 15 break lopti, realizirala je samo dvije, dok u trećem setu niti jednom nije stigla do šanse za break. No, svoju je šansu propustila u prvom setu, u kojem je povela s 2:0 i stigla do dvije povezane prilike za protivnički servis za 3:0, koje nije iskoristila. Hantuchova je osvojila pet gemova zaredom, a onda je Martić kod zaostatka 5:3 opet izborila 15-40, dvije break-lopte. Odigrala je suviše pasivno, kao i dosta puta u sličnim situacijama. U drugom setu je Petra povela s 4:2, Slovakinja je vratila break i izjednačila na 4:4, a Martić je kod vodstva 6:5 propustila set-loptu. U tie breaku je spasila meč loptu pri vodstvu protivnice 6:5. Hrvatica je odlično odigrala taj poen, osvojila i sljedeća dva, te odvela meč u treći set. No, u toj dionici je izostala sva ona dramatika koju su gledatelji vidjeli u prva dva seta. Hantuchova je bila bolja, iako opet ne toliko bolja koliko bi se moglo zaključiti po rezultatu. Podsjećamo, Petra Martić je nastup u glavnom ždrijebu turnira u Linzu izborila kroz kvalifikacije, u kojima je bila prva nositeljica.