Ovo može samo Nole / Nadal i Federer o ovome mogu samo sanjati: Đoković ispisao još jedan čudesni rekord

Srpski tenisač nastavlja pisati nove rekorde, a Grand Slam u Londonu drugi mu je najuspješniji u karijeri.

27.6.2022.
17:58
profimedia.hr

Novak Đoković uspješno je započeo svoju kampanju na trećem Grand Slamu godine, Wimbledonu. Srpski je tenisač svladao 81. tenisača svijeta Kwon Soon-wooa u prvom kolu s rezultatom od 6-3, 3-6, 6-3 i 6-4.

Soon-woo i Đoković igrali su na centralnom terenu u Londonu, a može se reći da Nole nije igrao svoj najbolji tenis tijekom cijelog meča. Pogotovo se to odnosi na drugi set kojeg je Korejac uzeo za samo 37 minuta.

NOLE PROGOVORIO O VRUĆOJ TEMI /

Đoković o zabrani nastupa ruskim tenisačima: 'I sam sam dijete rata, ali ne mogu se složiti sa tim'

Ispisao novi rekord

S pobjedom protiv Korejca Đoković je postao prvi tenisač u povijesti koji ima 80 pobjeda na svakom od četiri Grand Slama. Osim 80 pobjeda na Wimbledonu, Đoković ima 82 pobjede na Australian Openu, 85 pobjeda na Roland Garrosu i 81 pobjedu na US Openu.

Usprkos meču u kojem nije igrao na svojoj najvišoj razini, Đoković je bez prevelike drame izborio drugu rundu na londonskoj travi. S ovom je pobjedom Đoković upisao 80 pobjedu na Wimbledonu, a treba istaknuti kako ima i samo deset poraza. To znači da Nole ima nevjerojatnih 89% uspješnosti na Wimbledonu.

Inače, Nadal ima 76 pobjeda na AO, 112 pobjeda na RG, 53 pobjede na Wimbledonu i 64 pobjede na US Openu. Federer ima 102 pobjede na Australian Openu, 73 pobjede na RG, 105 pobjeda na Wimbledonu i 89 pobjeda na US Openu.