SJAJAN DAN ZA HRVATSKI TENIS / Mektić i Pavić osvojili naslov u Ženevi, Dodig osvojio turnir u Lyonu

Mektić i Pavić su do titule stigli devetom uzastupnom pobjedom u nizu

21.5.2022.
18:17

Hrvatski tenisači Nikola Mektić i Mate Pavić osvojili su u subotu naslov na teniskom ATP turniru u Ženevi pobijedivši u finalu Španjolca Pabla Andujara Albu i Nizozemca Matwea Midelkoopfa sa 2-6, 6-2, 10-3.

SVAKA ČAST, MOMCI /

Kakav dan za hrvatske tenisače: Mektić i Pavić u finalu Ženeve, Dodig u finalu Lyona

Do devete uzastopne pobjede olimpijski pobjednici i osvajači Mastersa u Rimu prije dva tjedna stigli su nakon sat i devet minuta igre.

Nakon izgubljenog prvog seta u kojem su im suparnici dva puta uzeli servis, Mektić i Pavić su u drugom setu uzvratili i tri puta oduzeli servis španjolsko-nizozemskoj kombinaciji. Pobjednike je odlučio treći set kojeg su Mektić i Pavić dobili sa 10-3.

Još je jedan hrvatski tenisač danas slavio u paru, nešto ranije je Ivan Dodig s Amerikancem Austinom Krajicekom osvojio turnir u Lyonu.