Ljubičića iznenadio 232. igrač svijeta!

Hrvatski tenisač Ivan Ljubičić poražen je na samom startu milijun i 200 dolara vrijednog turnira iz serije ATP 500 koji se ovog tjedna igra u nizozemskom gradu Rotterdamu.

13.2.2012.
22:11

Bolji od Ljubičića sa 7:6(6) i 6:3 bio je domaći predstavnik Jesse Huta Galung (232. tenisač svijeta) nakon sat i 46 minuta igre. Naš tenisač nije najbolje otvorio susret pa je već u prvom gemu morao spašavati dvije break-opte što je i uspio. No, u svom drugom servis-gemu Ljubičić gubi početni udarac i Nizozemac ima prednost 2:1. Naš tenisač vraća izgubljeno u 6. gemu, a za to mu je bilo potrebno čak pet break-lopti. Imao je Ljubičić priliku povesti i s 5:3, ali je njegova šesta, ujedno i posljednja prilika za oduzimanje servisa u meču, ostala neiskorištena. Set je otišao u tie-break u kojem se domaći predstavnik bolje snašao i osvojio ga rezultatom 8:6. Nakon gubitka prvog seta igra našeg tenisača je omekšala i Huta Galung je bio blizu oduzimanja servisa u gotovo svakom gemu. Uspio je u najboljem trenutku za njega, pri rezultatu 4:3, oduzeti servis Ljubičiću, te bez izgubljenog poena odservirati za meč.