Iznenađenje: Ivo Karlović šokirao Marina Čilića!

U dvoboju prvog kola Masters 1000 ATP teniskog turnira u Šangaju Ivo Karlović je u hrvatskom okršaju nakon dva sata i 15 minuta igre pobijedio Marina Čilića 7-5, 2-6, 7-6 (2).

6.10.2014.
12:47

Ivi Karloviću je to prva pobjeda protiv Marina Čilića nakon dva poraza u kojima nije osvojio niti set. Prvi put su igrali 2010. u Zagrebu gdje je Čilić slavio 7-6, 6-4, a godinu dana kasnije Karlović je u Rimu predao meč nakon što je izgubio prvi set i prvi gem drugog seta.

Bila je to i druga Karlovićeva pobjeda ove godine protiv nekog od igrača iz Top 10 nakon što je na startu sezone svladao Tomaša Berdycha.

Prvi set je odlučen breakom u 11. gemu kada je Karlović odigrao nekoliko sjajnih poena. Deveti tenisač svijeta se vratio u drugom setu u kojem je dva puta oduzeo Karloviću servis. Prvo je načinio break za 3-1, a potom još jednom za potvrdu seta. U tim trenucima se činilo kako je Čilić preuzeo kontrolu i kako će u trećem setu mirno privesti meč kraju. No 'div sa šalate' je odigrao odlično.

U trećem setu nije izgubio poen nakon prvog servisa (19 od 19). Čilić je stigao do trinaeste igre spasivši dvije break lopte, no u 'tie-breaku' nije išlo. Karlović je poveo 6-1 i lako obranio prednost.

U drugom kolu Karlovića očekuje Tajvanac Yen-Hsun Lu s kojim je igrao tri puta, a jednom je slavio. Ove godine su igrali dva puta, Lu je pobijedio u Halleu, a Karlović u Memphisu.

Najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić zadržao je devetu poziciju na novoj ATP ljestvici, Ivo Karlović je pao za jedno mjesto i sada je 31. tenisač svijeta, dok je Ivan Dodig sa 61. skliznuo na 92. mjesto.

Ante Pavić je napredovao sa 138. na 135. mjesto, Borna Ćorić je napredovao za dva mjesta i sada je na 139. poziciji, dok je u TOP 200 i Mate Delić koji je ostao na 160. mjestu.

Na samom vrhu ljestvice nema promjena. U vodstvu je Srbin Novak Đoković ispred Španjolca Rafaela Nadala i Švicarca Rogera Federera.

ATP LJESTVICA: 1. (1) Novak Đoković (Srb) 12150 2. (2) Rafa Nadal (Špa) 8455 3. (3) Roger Federer (Švi) 8170 4. (4) Stanislas Wawrinka (Švi) 5555 5. (5) David Ferrer (Špa) 4495 6. (7) Kei Nishikori (Jap) 4435 7. (6) Tomas Berdych (Češ) 4235 8. (8) Milos Raonic (Kan) 3965 9. (9) MARIN ČILIĆ (HRV) 3935 10. (10) Grigor Dimitrov (Bug) 3710 31. (30) IVO KARLOVIĆ (HRV) 1195 92. (61) IVAN DODIG (HRV) 610 135. (138) ANTE PAVIĆ (HRV) 408 139. (141) BORNA ĆORIĆ (HRV) 402 160. (165) MATE DELIĆ (HRV) 338 ...