Izgubila i Martić, Hrvatska ostala bez predstavnice

U završnici dvoboja 2. kola US Opena najbolja hrvatska tenisačica Petra Martić pala je u igri protiv 17. nositeljice, Ruskinje Anastasije Pavljučenkove, i izgubila 6:4, 2:6, 6:4.

2.9.2011.
1:04

Imala je 20-godišnja Hrvatica 3:2 prednost u odlučujućem setu nakon što je preokrenula 2:0 vodstvo Ruskinje. No, 16. igračica svijeta najprije je izjednačila, potom breaknula Martić drugi put u setu te nakon toga sačuvala prednost breaka do kraja.

Izgubljeni otvarajući servis-gem meča Petru je koštao gubitka prvog seta. U drugom je setu trenutačno 61. tenisačica svijeta dominirala oduzevši suparnici servis čak tri puta, u drugome, šestom i osmom gemu. Taj zalet, međutim, nije uspjela zadržati u nastavku meča.

Meč je trajao dva sata i 15 minuta, pri čemu je samo treći set 56 minuta. Porazom Martić hrvatski je ženski tenis ostao bez predstavnice na posljednjemu Grand Slam turniru u godini.

Serena Williams izborila je treće kolo za samo 49 minuta pobijedivši nizozemsku kvalifikanticu Michaellu Krajicek 6:0, 6:1. Teži posao trenutačno 28. tenisačicu svijeta očekuje u trećem kolu. Sastaje se s četvrtom nositeljicom, Bjeloruskinjom Viktorijom Azarenkom.

Prije 20-ak dana Serena je u polufinalu Toronta pobijedila Bjeloruskinju 6:3, 6:3. Ukupno protiv nje ima pet pobjeda u šest mečeva.