Hrvatski tenis u Londonu spao na jedno slovo

Hrvatske tenisačice Mirjana Lučić i Petra Martić, kao i Ivo Karlović kod tenisača, oprostili su se od daljnjeg dijela natjecanja u ovogodišnjem izdanju Wimbledona.

22.6.2011.
23:22

Ivo Karlović poražen je od Lukasza Kubota s 6:7, 3:6, 3:6 nakon više od dva sata igre. Tie-break u prvom setu Div sa Šalate je uvjerljivo izgubio, a u drugom poklonio dva servis gema. U posljednjem setu ključno oružje 32-godišnjeg Hrvata, servis, je zakazao pa je 144. igrač ATP ljestvice lagano došao do pobjede.

Karlović je odservirao 19 as-servisa, no završio samo 17 od 33 izlaska na mrežu. Poljak je imao dobar-servis volej i u drugom susretu s našin tenisačem upisao i drugu pobjedu.

Mirjana Lučić u 1. kolu dobro je krenula u meč protiv Dominike Cibulkove, no 22-godišnja Slovakinja na kraju je slavila 6:3, 3:6, 6:8.

Mikica je propustila veliku priliku plasirati se u drugo kolo. U prvom je setu držala svoj servis i uspjela breaknuti protivnicu i na taj način uspješno završiti drugu dionicu.

U drugo je setu Lučić nastavila u istom ritmu, oduzela je servis svojoj protivnici za vodstvo od 3:2, ali je Slovakinja potom nanizala 4 gema i izjednačila rezultat. U posljednjoj dionici Makaranka je imala problema sa servisom, no dobro se držala. Popustila je tek u 14 gemu trećeg seta, što je njena protivnica vješto iskoristila.

Druga naša tenisačica, Petra Martić, odigrala je meč 2. kola, no nije imala previše šanse. Bugarka Cvetana Pironkova ekspresno je riješila prvi set sa 6:1. U nastavku je naša tenisačica pružila dostojan otpor, no nije uspjela zadržati koncentraciju do kraja. Jedan break je bio dovoljan za 6:4 u drugom setu.