Hrvat nastavio sjajan niz u Barceloni

Nakon Robina Soderlinga, hrvatski tenisač Ivan Dodig prošao je još jednu prepreku na 2 milijuna eura teškom turniru u Barceloni. Za 2 sata i 30 minuta igre pao je 15. nositelj.

22.4.2011.
1:01

Ivan Dodig u teškom je meču odnio pobjedu protiv Kanađanina Miloša Raonića sa 7:6, 4:6, 6:3. Našem je tenisaču u prilog išao visok postotak prvog servisa od čak 72 posto.

U prvom su setu oba tenisača čvrsto držala svoj servis. Odlučila je trinaesta igra u kojoj je koncentriraniji bio Ivan. U drugom setu pri rezultatu 3:3, koncentracija hrvatskog tenisača je pala, Kanađanin ga je dva puta brejknuo i završio set u svoju korist.

U odlučujućem setu Dodig je ubacio u brzinu više, lako je došao do 5:1, no Raonić mu je zaprijetio s dva uzastono osvojena gema. Ipak, Dodig je uspio u drugom pokušaju na svom servisu završiti današnju priču.

U sutrašnjem četvrtfinalu očekuje ga dvoboj s domaćim tenisačem Felicianom Lopezom.