IMA SVOJE ŠANSE / Gojo uvjerljivo do 4. kola, a sada ga čeka Đoković koji je bio na rubu ispadanja protiv sunarodnjaka

Bez problema prošao je u iduću fazu natjecanja, dok se njegov idući protivnik itekako mučio...

2.9.2023.
8:26

Hrvatski tenisač Borna Gojo nastavio je s odličnim igrama na posljednjem ovogodišnjem Grand slam turniru sezone, US Openu u New Yorku, on je u 3. kolu nadigrao Čeha Jana Veselog sa 6-4, 6-3, 6-2 za dva sata i šest minuta igre.

PREGLED US OPENA /

Goji se otvara velika prilika da zaigra s Đokovićem! Dodig ispao, Vekić i Mektić prošli

Tijekom čitavog susreta Gojo je servirao sjajno, ubacio je čak 78 posto prvih servisa, a realizacija nakon ubačenog prvog početnog udarca bila mu je 91 posto. Stoga i ne čudi kako je u svih svojih 14 servis-gemova ukupno izgubio samo 11 poena i nije Veselom dozvolio niti jednu "break-loptu". S druge strane, Gojo je iskoristio četiri od 11 prilika za oduzimanje servisa suparniku pravilno ih rasporedivši, po jednu u prvom i drugom setu te dvije u trećem.

Čeka ga poljuljani Đoković

Sljedeći suparnik 25-godišnjem Splićaninu bit će najteži mogući, 23-struki Grand slam pobjednik i trenutačno drugi igrač svijeta Srbin Novak Đoković. Đoković je u 3. kolu velikim preokretom svladao Lasla Đerea sa 4-6, 4-6, 6-1, 6-1, 6-3 i tako po sedmi put u karijeri okrenuo zaostatak od 0-2 u setovima. Od svoja 23 Grand slam naslova Đoković je tri osvojio u New Yorku, 2011., 2015. i 2018.

FNC 12 iz pulske Arene ekskluzivno ćete 2. rujna moći gledati na streaming platformi Voyo.