Fed kup: Ana pobedila, Bojana izgubila (VIDEO)

Posle prvog dana duela Fed kupa rezultat između Srbije i Nemačke je 1:1

20.4.2013.
19:00

Ženska teniska reprezentacija Srbije posle prvog dana duela sa Nemačkom odigrala je nerešeno 1:1 u okviru meča za opstanak u Svetskoj grupi.

Drugog dana takmičenja, u nedelju od 11 sati, na programu su mečevi Kerber - Ivanović i Bartel - Jovanovski, kao i dubl u kojem će se sastati Sabina Lisicki/Ana Lena Gronefeld - Vesna Dolonc/Aleksandra Krunić.

U prvom meču dana Ana Ivanović je bila bolja od Mone Bartel sa 2:1 (7:6, 2:6, 6:2).

Srpska teniserka je imala brejk prednosti u prvom setu, ali je do vođstva došla tek posle taj-brejka. U narednom setu Nemica je bila daleko bolja rivalka, pa je odluka o pobednici duela pala u trećem delu igre.

Rezultat je bio izjednačen i na startu odlučujućeg seta, ali je posle 2:2 Ana napravila brejk za vođstvo od 2:4. Nakon toga je uspela da zadrži svoj servis i na kraju na servis protivnice uspela da napravi još jedan brejk.

Izjednačujući Nemicama je donela Angelika Kerber savladavši Bojanu Jovanovski sa 2:0, po setovima 7:5, 6:2.

Bojana se dobro držala u prvom setu, ali ga je ipak izgubila sa 7:5. Međutim, njena igra se u nastavku potpuno raspala, pa je Kerber lako stigla do trijumfa posle samo sat i 22 minuta igre.