9.7.2024.
16:30

Donna Vekić izborila je polufinale Wimbledona i time upisala pobjedu karijere!

'NIJE NI ČUDIO ŠTO GA NE VOLE' /

Nezapamćen napad na Đokovića: 'Sramota, on je rak za sport. Treba ga izbaciti s Wimbledona'

Premda nije sve krenulo najbolje za Vekić, Hrvatica je odličnim preokretom svladala Novozelanđanku Lulu Sun s 2-1 u setovima (5-7, 6-4, 6-1) i time se plasirala u polufinale Wimbledonna.

Nije se dala pokolebati nakon prvog seta, već je uzdignute glave nastavila dalje, a presudan joj je bio 10. gem drugog seta u kojemu je napravila break za osvajanje seta što je njezinu protivnicu u potpunosti dotuklo.

U prvom setu hrvatska tenisačica je pružala odličnu igru na svom servisu sve do rezultata 5-5, nakon čega je Novozelanđanka, čiji je otac Hrvat, osvojila break. U sljedećem gemu spasila je break-loptu na svom servisu i osvojila set.

Vekić je i u drugom setu nastavila sa sjajnim servisima te je prvi break ostvarila kod rezultata 4-3, odigravši nekoliko vrhunskih poena. Međutim, u sljedećem gemu je napravila čak pet dvostrukih pogrešaka, omogućivši Sun povratak u set. No, Vekić se brzo oporavila i odmah uzela break na servisu Novozelanđanke.

U trećem je setu u potpunosti dominirala i dokazala koliko može dati te je treći set osvojila izgubivši samo jedan gem, čime je ostvarila najveću pobjedu u svojoj karijeri.

Ovo je za Vekić prvo polufinale na nekom Grand Slam turniru u karijeri, nadmašivši svoja dosadašnja najbolja ostvarenja - četvrtfinala Australian Opena 2023. i US Opena 2019., a za plasman u finale borit će se protiv pobjednice meča između Talijanke Jasmine Paolini i Amerikanke Emme Navarro.