DONNA SPASILA TRI MEČ LOPTE I ODNIJELA VELIKU POBJEDU: / Maratonski meč ljepotica o kojem će se još dugo pričati

Vekić će u četvrtfinalu igrati protiv Magde Linnete, koja je iznenadila Naomi Osaku.

3.8.2018.
8:35
Screenshot

Hrvatska tenisačica Donna Vekić (WTA-44.) plasirala se u četvrtfinale teniskog WTA turnira u Washingtonu nakon što je u četvrtak u drugom kolu poslije dva sata i 26 minuta igre sa 6-2, 3-6, 7-6 (15/13) pobijedila Mađaricu Fanny Stollar (WTA - 155.)

Maratonski meč odigrale su spomenute tenisačice u osmini finala noćas po hrvatskom vremenu. Donna je uspjela izvući pobjedu u tri seta i nakon tie-breaka, koji nije bio za one slabijih živaca, a rezultat u trinaestoj igri bio je 15-13 za Osječanku...

DONNA VEKIĆ RUTINSKOM POBJEDOM OTVORILA TURNIR U WASHINGTONU: Prva nositeljica povukla se zbog ozljede

Prvo je meč bio odgođen zbog kiše na nekoliko sati, da bi se nakon toga bolje snašla Donna i uzela prvi set. Nakon toga je atraktivna 19-godišnjakinja Fanny Stollar, 155. igračica WTA liste, uzvratila sličnom mjerom i uzela drugi set.

Odjurila je Donna i na 3-0 u odlučujućem setu, samo da bi izgubila sljedeća tri gema. U nastavku je Stollar stigla do breaka i servirala za meč, ali Vekić se vratila u igru. Iskoristila je lijepa Hrvatica treću break loptu pa je meč došao do tie-breaka. Navijači su uživali u neizvjesnosti, svjedočili su pravoj drami...

Do prve dvije meč-lopte prvo je stigla Mađarica, a kako ih nije iskoristila, Donna ih je imala četiri, no niti to nije bilo dovoljno za pobjedu u ovom meču. Nakon što je spasila još jednu, na kraju je naša tenisačica iskoristila svoju šestu meč-loptu i došla do pobjede s 15-13, kada su već obje bile na izmaku snaga.