Đoković za sat vremena do četvrtfinala (VIDEO)

Sigurnom igrom srpski teniser pobedio je Aleksandra Dolgopolova (6:1, 6:4)

16.5.2013.
14:08

Najbolji svetski teniser Novak Đoković plasirao se u četvrtfinale turnira u Rimu posle lake pobede nad Ukrajincem Aleksandrom Dolgopolovim rezultatom 2:0 po setovima (6:1, 6:4).

Srpskom teniser bilo je potrebno samo sat vremena da obezbedi prolazak u narednu rundu takmičenja gde će se sastati sa boljim iz duela Kevina Andersona iz Južne Afrike i Tomaša Berdiha iz Češke.

Đoković je ubedljivom i sigurnom igrom osvojio prvi set uz samo jedan izgubljeni gem. U nastavku meča Novakov protivnik je zaigrao malo sigurnije, pa je prvi reket sveta morao da dodao gas kako bi zadržao rezultatsku prednost. Ukrajinac je u tom delu meča imao i dve brejk šanse ali je Đoković uspeo da se odbrani i rutinski privede set kraju.