U finalu će se Alcaraz boriti za nagradu od šest milijuna američkih dolara

Carlos Alcaraz ovako je po posljednji put pobijedio Nadala jer je slavni španjolski tenisač objavio da nakon Davis Cupa u studenom odlazi u igračku mirovinu.

17.10.2024.
22:59
profimedia

Carlos Alcaraz bez problema je za sat vremena i osamnaest minuta igre savladao svog sunarodnjaka i velikog uzora Rafaela Nadala i plasirao se u finale Slama šest kraljeva u Rijadu.

KRAJ VELIKE KARIJERE /

Rafael Nadal odlazi u mirovinu: 'Zadnje godine bile su teške'

Alcaraz nije imao problema protiv 38-godišnjeg Nadala. U prvom setu napravio je odmah break, a na taj način je i završio prvi set te ga dobio s 6:3 bez dozvoljene break lopte, a u cijelom setu Alcaraz je izgubio tek šest poena na svom servisu.
Istim rezultatom Alcaraz je osvojio i drugi set, ovaj put uz "samo" jedan break, ali opet maestralnu igru na svom početnom udarcu na kojem je u drugom setu izgubio tek pet poena.

Carlos Alcaraz ovako je po posljednji put pobijedio Nadala jer je slavni španjolski tenisač objavio da nakon Davis Cupa u studenom odlazi u igračku mirovinu. Alcaraz će tako biti na pozitivnom skoru protiv svog idola jer je u petom i posljednjem međusobnom dvoboju slavio po treći puta.
U finalu ovog ekshibicijskog turnira u Rijadu tako će se susresti prvi i drugi tenisač svijeta nakon što je u prvom polufinalu Sinner slavio protiv Đokovića. Pobjednik velikog finala zaradit će nevjerojatnih 6 milijuna američkih dolara što je čak duplo više od cifre koju zaradi pobjednik Wimbledona.

POGLEDAJTE VIDEO: Zdravko Marić na poziciji prvog čovjeka hrvatskog tenisa