BRILJANTNI ČILIĆ U ČETVRTFINALU JAKOG TURNIRA: / Marin do pobjede za sat i 51 minutu igre

Čilić u četvrtfinalu Pariza

1.11.2018.
13:38

Najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić plasirao se u četvrtak u četvrtfinale teniskog ATP turnira u Parizu nakon pobjede od 7-6(5), 6-4 nad Bugarinom Grigorom Dimitrovim poslije sat i 51 minutu igre.

MARIN ČILIĆ U 3. KOLU: Najbolji hrvatski tenisač razvalio suparnika za sat i 12 minuta igre

Odmah uzeo servis

Čilić je odmah na početku meča uzeo servis Bugarinu, ali je Dimitrov servis vratio. Set je u nastavku bio dosta izjednačen i odlazi u tie break u kojem Čilić osvaja četiri uzastopna poena i privodi ga u svoju korist. Izjednačenost seta pokazuje i činjenica da je Čilić od devet break prilika iskoristio samo jednu, a Dimitrov od pet također samo jednu.

I drugi set otvorio breakom

U drugom setu Dimitrov odmah na početku gubi svoj servis i Čilić prednost drži do kraja. Kod vodstva 5-4 u servisa Dimitrova Čilić je imao dvije meč lopte koje je propustio, no onda je dobio svoj servis pa tako i meč.

Ovo je bio peti međusobni ogled između Čilića, sedmog na ATP ljestvici, i Dimitrova, desetog tenisača svijeta, i četvrta pobjeda hrvatskog tenisača.

U četvrtfinalu će Čilić igrati protiv boljeg iz susreta između Novaka Đokovića i Damira Džumhura.