Ćorić napokon proigrao i izborio drugo kolo Dubaija

Mladi hrvatski tenisač, 18-godišnji Borna Ćorić plasirao se u 2. kolo ATP turnira u Dubaiju, on je u susretu 1. kola svladao Tunižanina Maleka Jazirija sa 5-7, 6-3, 6-3 nakon sat i 51 minute igre

24.2.2015.
16:34

Ćorić je pobjedom protiv Jazirija na najbolji način iskoristio odustajanje Nijemca Phlippa Kohlschreibera koji je zbog bolesti odustao od nastupa, pa je naš mladi igrač uskočio u glavni ždrijeb kao 'lucky loser' jer je prethodno ispao u posljednjem kolu kvalifikacija.

Ćorić je protiv Jazirija odlično krenuo u susret, poveo sa 3-0, ali do kraja prvoga seta čak je dva puta gubio svoj početni udarac, te je iskusni 31-godišnji Tunižanin dobio tu dionicu igre sa 7-5.

U preostala dva seta Ćorić više nije gubio servis, dok je uspio ostvariti tri 'breaka' za preokret i pobjedu. Za osvajanje drugog seta dovoljan mu je bio jedan 'break' kojega je ostvario kod rezultata 3-2, dok je u trećem setu dva puta oduzimao servis Jaziriju. Prvi put za vodstvo od 4-3, a nakon što je uspio potvrditi taj break i povesti sa 5-3, dvoboj je zaključio još jednim oduzetim servisom iskoristivši četvrtu meč-loptu.

U 2. kolu će Ćorić igrati protiv Cipranina Marcosa Baghdatisa.

Andy Murray (VB/3) - Gilles Muller (Luk) 6-4, 7-5 Marcos Baghdatis (Cip) - David Goffin (Bel/8) 6-2, 7-5 Feliciano Lopez (Špa/6) - James Ward (VB) 6-4, 6-4 BORNA ĆORIĆ (HRV) - Malek Jaziri (Tun) 5-7, 6-3, 6-3 Roberto Bautista (Špa/7) - Dominic Thiem (Aut) 6-3, 6-2 Sergij Stahovski (Ukr) - Lukaš Rosol (Češ) 4-6, 6-1, 6-4 Tomaš Berdych (Češ/4) - Jeremy Chardy (Fra) 7-6 (2), 6-4 Marsel Ilhan (Tur) - Alexander Zverev (Njem) 6-1, 7-6 (4) Simone Bolelli (Ita) - Lucas Pouille (Fra) 6-3, 6-3