DVOZNAMENKASTA POBJEDA / Španjolska potpuno demolirala slabašne Tahićane

Torres je zabio četiri gola i promašio kazneni udarac, David Villa je zabio tri gola, David Silva dva i Juan Mata jedan za dvoznamenkastu pobjedu Španjolske treći put u svojoj povijesti.

21.6.2013.
11:03
AP Images

Španjolska je sinoć u utakmici drugog kola B skupine pobijedila Tahiti sa 10-0, a Fernando Torres je zabio četiri gola u pobjedi Furije.

Rezultat ove utakmice nikada nije bio upitan jer je čak i izbornik Tahitija Eddy Etaeta rekao prije da su izgledi njegove momčadi za pobjedu "gotovo nemogući"

Španjolski izbornik Vicente Del Bosque, čija je reprezentacija pobijedila Urugvaj u prvom kolu i u nedjelju igra protiv Nigerije, izjavio je nakon utakmice: "Igrali smo dobru utakmicu, shvatili smo je ozbiljno i naša je superiornost bila očita".

U drugoj utakmici sinoć igranoj u Kupu konfederacija u skupini B, Urugvaj je pobijedio Nigeriju sa 2-1, a gol je u svom stotom nastupu za reprezentaciju zabio Diego Forlan. Urugvaj je ovom pobjedom osigurao nastup u polufinalu.

Nigerija, ako želi nastup u polufinalu, mora pobijediti Španjolsku i nadati se slabom rezultatu Urugvaja protiv Tahitija.

Urugvaj je poveo u 19. minuti kada je kapetan Diego Lugano zabio gol nakon Forlanove asistencije.

Nigerija se vratila u igru izjednačivši u 37. minuti pogotkom Johna Obija Mikela.

Urugvaj je zabio pobjednički gol u 51. minuti, a realizator je bio Forlan nakon dodavanja Edinsona Cavanija.

Skupina B, rezultati

Španjolska - Tahiti 10-0 (Torres (5, 33, 57, 79), Silva (31, 89), Villa (39, 49, 64), Mata (66))

Urugvaj - Nigerija 2 -1 (Lugano (19), Forlan (51)/Obi Mikel (37))