ARGENTINA - AUSTRALIJA 2:1 / Sjajni Messi i čudesni golman odveli Argentinu u četvrtfinale: Imamo i prvi četvrtfinalni par, čeka nas klasik

Argentina je pobijedila Australiju 2:1 i izborila četvrtfinale SP-a

3.12.2022.
19:14

Argentnski nogometaši ušli su u četvrtfinale Svjetskog prvenstva pobijedivši u Al Rayyanu Australiju s 2-1 (1-0), te će u četvrtfinalu igrati s Nizozemskom.

POTPUNO JE POLUDIO /

Veliki skandal u Kataru, zvijezdu Urugvaja čeka žestoka kazna: Laktom je nokautirao direktora FIFA-e u naletu bijesa

U svom 1000-tom seniorskom nastupu u karijeri, Lionel Messi je u 35. minuti postigao vodeći gol, njegov prvi u nokaut-fazi na svjetskim prvenstvima.  Na 2-0 povećao je Julian Alvarez u 57. minuti nakon velike pogreške australskog vratara Matta Ryana.

U 77. minuti Australci su smanjili autogolom Enza Fernandeza, koga je lopta pogodila prilikom šuta Craiga Goodwina. Argentinci su do kraja susreta imali puno prilika; Australci su se otvorili, a to je ponajviše sjajno koristio Messi. Nizao je igrače Australije kao djecu, u dva je navrata pripremio zicera za Lautara Martineza, ali je ovaj upisao dva nevjerojatna promašaja.

I na kraju zamalo veliki šok! Igrala se posljednja minuta i Australci su imali veliku priliku za izjednačenje, ali je Martinez, onaj na vratima, briljantno obranio njihov pokušaj.

Ranije je Nizozemska svladala SAD s 3-1.

Uživo

Osmina finala SP-a

Argentina - Australija (2:1)

(Messi 35', Julian Alvarez 57'/ Goodwin 77' )

Sastavi:

Argentina (4-3-3): Martinez - Molina, Romero, Otamendi, Acuna - de Paul, Fernandez, Mac Allister - Papu Gomez, Messi, Alvarez

Australija (4-4-2): Ryan - Degenek, Souttar, Rowles, Behich - Leckie, Mooy, Irvine, Baccus - McGree, Duke

------

Kraj! Imamo prvi četvrtfinalni par: Igrat će Argentina protiv Nizozemske!

97' - Kakva obrana Martineza! U posljednjim trenucima je Australija mogla do izjednačenja, ali fantastično brani argentinski vratar!

95' - Nevjerojatno što se ovdje događa. Australci su se otvorili i sada Argentina u svakom napadu niže prilike! Gađao je ponovno Lautaro, lopta se odbila od bloka, ali Ryan sjajno brani! Ni tu nije kraj, lopta se odbila do Messija koji ju u trku loše zahvaća i ništa od svega

93' - I opet je Messi sve pripremio za Lautara, a ovaj promašuje! Nevjerojatno! Messi se poigrava s Australcima

91' - Igrat će se još sedam minuta sučeve nadoknade

90' - Sada su Australci malo pritisnuli, ali je sve završilo prekršajem na vrataru Martinezu

89' - Messi je sada sve servirao Lautaru, a ovaj sam, neometan, puca iznad gola! Kakva prilika!

81' - Velika prilika za Australiju, ali Behich nije uspio zabiti nakon sjajnog prodora

74' - GOOOOL! Australci su smanjili prednost, Goodwin je jako pucao, ali je lopta pogodila Martineza, promijenila smjer i to je 2:1!

71' - Izlaze Alvarez Acuna i kod Argentine, a ulaze Lautaro Martinez i Tagliafico

66' - Potpuno se razigrala Argentina. Krasna akcija, Acuna je ubacio i malo je falilo da Alvarez postigne svoj drugi pogodak

65' - Messi je sada uzeo loptu na centru, prošao pokraj pet, šest igrača, ali na kraju nije uspio doći do pravog udarca i bit će samo korner

61' - Mora se priznati, i prije i nakon pogotka, Alvarez konstantno vrši pritisak na obranu Australije

57' - GOOOOOL! 2:0 za Argentinu, strijelac je Julian Alvarez! Velika pogreška australskog vratara koji je išao driblati de Paula, a onda je doletio Alvarez, uzeo mu loptu i pogodio za 2:0!

56' - Ryan je sada lijepo ispratio akciju Argentine i ispred Messija izbio loptu u aut

54' - Duke je sada bio vrlo blizu da presječe užasno povratno dodavanje Otamendija prema Martinezu...

51' - Pucao je sada Messi, udarac je blokiran i na kraju brani Ryan

50' - Neobična promjena kod Argentine, izašao je Papu Gomez, a ušao je stoper Lisandro Martinez... Zatvara li argentinski izbornik utakmicu u 50. minuti?

46' - Počelo je drugo poluvrijeme

Kraj prvog poluvremena! Argentina ide na predah s vodstvom 1:0 nakon pogotka Messija.

46' - Igrat će se još dvije minute

38' - Žuti karton za Degeneka

35' - GOOOOOL! Evo ga! Lionel Messi zabija za vodstvo Argentine, Australija nije mogla izdržati silne napade! Kako je krasno pogodio drugi kut Ryana!

29' - Australci su sada zagospodarili terenom

23' - Bit će prvi korner na utakmici i to za Australce

17' - Gomez je sada pucao nakon dugog napada Argentine, ali je lopta otišla daleko od gola

15' - Irvine je zaradio žuti karton zbog prekršaja na Acuni

10' - Bila je ovo dobra lopta za Juliana Alvareza, ali ju ovaj nije dobro primirio

4' - Papu Gomez je sada probao ubaciti, lopta je pogodila nekog od Australaca i Argentinci su tražili igranje rukom, ali ništa od svega

1' - Počeo je susret osmine finala!

------

Večeras od 20 sati u osmini finala Svjetskog prvenstva susrest će se Australija i Argentina. Pobjednik ovog dvoboja u četvrtfinalu sastat će se s Nizozemcima koji su danas ranije s 3:1 ispratili SAD iz Katara.

Lionel Messi i društvo šokantno su otvorili ovaj Mundijal; u prvom kolu svladala ih je Saudijska Arabija s 2:1. Ipak, nakon toga su uslijedile dvije pobjede od 2:0, prvo je pao Meksiko, a potom i Poljska te je Argentina kao prva završila natjecanje u skupinama. Australci su pak iznenađujuće prošli kao drugi u skupini s Francuskom, Danskom i Tunisom.

Iako su, kao i Argentina, prvenstvo otvorili na najgori mogući način (porazom 4:1 od Francuske), nakon dvije pobjede od 1:0 protiv Tunisa i Danske, stigli su među 16 najboljih momčadi svijeta.

Argentinski izbornik tijekom turnira se poigravao s prvih 11, ali jedno je sigurno - Lionel Messi prijetit će ugodnom iznenađenju od samog početka.