SAMO GA HVALE / Ugledni ESPN uvrstio je Modrića u top deset igrača SP-a: 'On je najbolji hrvatski igrač svih vremena'

Našeg Luku Modrića hvale sa svih strana

16.11.2022.
20:21
Goran Stanzl/PIXSELL

Kapetan hrvatske nogometne reprezentacije Luka Modrić na posljednjem je Svjetskom prvenstvu u Rusiji 2018. proglašen najboljim nogometašem prvenstva.

MAJKO MILA /

Strašna Argentina zabila 'petardu' u generalki za SP i poslala moćnu poruku svima

Luka je tako postao deseti igrač u povijesti koji je službeno osvojio "Zlatnu loptu", a zanimljivo čak sedmi koji je osvojio nagradu, a da njegova momčad nije osvojila naslov prvaka.

Svjetsko prvenstvo je iza ugla, a povodom toga je ESPN objavio listu 50 najboljih nogometaša na prvenstvu, a na listi se našao i naš Luka.

To je naš Luka

"Što još reći o Modriću? Hrvatski rekorder po broju nastupa - 154 otkako je debitirao 2006. - i nedvojbeno najbolji igrač svih vremena igrat će svoje osmo veliko natjecanje u Kataru. Modrić je bio ključan za iznenađujući put Hrvatske do finala SP-a 2018., a s 37 godina njegova kvaliteta nije pala.

Zastrašujuća je sredina hrvatske reprezentacije, koju čine Modrić, Marcelo Brozović i Mateo Kovačić. Izgledi Hrvatske da dođe blizu ponavljanja svojih junačkih uspjeha ovisi o njima. Rekli biste da će ovo sigurno biti njegovo posljednje natjecanje, no s Modrićem se nikad ne zna", objavio je Alex Kirkland na ESPN-u.

Na listi najboljih našao se na sedmom mjestu, što je fantastičan uspjeh za našeg kapetana. Ispred njega našli su se samo Neymar, Robert Lewandowski, Leo Messi, Kevin De Bruyne, Karim Benzema te Kylian Mbappé. Zanimljivo u top deset nema Cristiana Ronalda, ali su iza našeg Luke njegovi suigrači Vinicius i Thibaut Courtois te Sadio Mane iz Bayerna.

Izaberi pobjednika Svjetskog prvenstva i osvoji potpisani dres Luke Modrića, televizor i ostale vrijedne nagrade: