NOVA SENZACIJA NA SP-U / Japanci u završnici šokirali goropadne Nijemce i uzeli puni plijen na otvaranju Mundijala

Japanci su uzeli tri boda protiv Njemačke na startu Mundijala zahvaljujući velikim preokretom u završnici utakmice

23.11.2022.
15:39

U dvoboju 1. kola skupine E Svjetskog prvenstva nogometaši Japana pobijedili su Njemačku preokretom s 2-1 (0-1).

PRVA ANALIZA /

Stručnjak u studiju Net.hr-a sasuo paljbu po igraču bez kojeg Dalić ne može zamisliti početnih 11: 'On više nije klinac, mora više'

Nijemci su poveli golom Ilkaya Gundogana iz penala u 33. minuti nakon što je vratar Shuichi Gonda srušio Davida Rauma. U 75. minuti izjednačio je nakon gužve Ritsu Doan, a potpuni preokret i senzaciju napravio je Takuma Asano golom u 83. minuti.  Zanimljivo, oba japanska strijelca igraju u Bundesligi, u Freiburgu i Bochumu.

Kasnije u ovoj skupini igraju Španjolska i Kostarika.

_______________________________________________

Tijek utakmice

Njemačka - Japan 1:2

Kraj utakmice

94' Skoro su se spasili sada Nijemci, ali lopta ipak odlazi pored gola.

90' Igrat će se sedam minuta sudačke nadoknade.

84' GOOOOL!!! Kakva senzacija!! Japan je ponovno poveo protiv Nijemaca, strijelac je Takuma Asano. Loptu je zabio gotovo iz mrtvoga kuta pod gredu za 1:2.

79' GOOOL!!! Japan izjednačava na 1:1 i vraća utakmicu na nulu. Ito je pucao s lijeve strane, Neuer je to obranio, ali je lopta došla do Ritsua Doana koji je odbijenac pospremio u gol.

75' U igru ulazi Doan.