STROJ / Ovaj frapantan podatak pokazuje kakva je mašinerija naš Broz: Evo po čemu je najbolji naš reprezentativac

Marcelo Brozović igra sjajno Svjetsko prvenstvo

4.12.2022.
20:20
Goran Stanzl/PIXSELL

Hrvatska nogometna reprezentacija u ponedjeljak od 16 sati igraju utakmicu osmine finala na Svjetskom prvenstvu u Kataru protiv Japana. Vatrene čeka težak posao protiv najvećeg iznenađenja turnira.

NEGDJE SU I FULALI /

Popularni engleski list se raspisao o Vatrenom: 'Sin je strašnog mafijaša kojeg se boji i Zlatko Dalić'

Japanci su svladali Njemačku i Španjolsku u skupini, koju su na kraju i osvojili. Vatreni su pak bili drugi iza Maroka, dok su Belgija i Kanada ispali sa Svjetskog prvenstva.

Vatreni su nakon remija s Marokom, uvjerljivo svladali Kanadu 4:1, a u posljednjem kolu su izvukli bod protiv Belgije i tako prošli dalje.

Nitko kao Broz

Kramarić je naš najbolji strijelac nakon grupne faze; zabio je dva pogotka, oba Kanadi, dok se jedan od naših reprezentativaca našao u vrhu Svjetskog prvenstva u jednoj kategoriji.

Riječ je o Marcelu Brozoviću, koji je u Kataru pretrčao najviše kilometara u grupnoj fazi. Naše srce veznog reda pretrčalo je 39.62 kilometara u tri utakmice skupine, čime je prvi na cijelom natjecanju.

Prate ga Tunižanin Ellyes Skhiri koji je pretrčao 39.18 kilometara te Joshua Kimmich koji je pretrčao 38.28 kilometara.