VRUĆA GLAVA / Nakon što je kanadski izbornik rekao da će 'sj**ati Hrvate', oglasio se zvezdaš iz Knina. Evo što je rekao

Kanada je izgubila u prvoj utakmici na Mundijalu od favorizirane Belgije

24.11.2022.
7:52

U susretu 1. kola skupine F Svjetskog nogometnog prvenstva, u kojoj igra i Hrvatska, Belgija je na stadionu Ahmad Bin Ali svladala Kanadu sa 1-0 (1-0).

VELIKE POGREŠKE /

Stručnjaci složni: 'Nemoguće je shvatiti što su suci napravili Kanadi, trebalo ih je pod poluvremenom poslati kući'

Strijelac jedinog gola bio je Michy Batshuayi (44).

Kanada je bila daleko bolji suparnik u prvih 45 minuta, no nije iskoristila niti jednu od svojih brojnih prilika, među kojima je bio i kazneni udarac, da bi u samoj završnici tog dijela igre bila kažnjena jer je Belgija iz najjednostavnije akcije stigla do prednosti i taj je gol odlučio pobjednika.

Nakon utakmice kanadski izbornik John Herdman spomenuo je sljedećeg protivnika na Mundijalu, hrvatsku reprezentaciju, i šokirao.

"Rekao sam igračima kako pripadamo ovdje i kako ćemo iduće s**bati Hrvatsku. Jednostavno je", rekao je pa dodao:

"Ponosan sam na igru momčadi. Samo se trebamo i dalje držati zajedno i vjerovati u uspjeh. Međutim, nakon prve utakmice trebate otići s tri boda. Imali smo priliku večeras, ali smo je propustili. I naši navijači su također bili nevjerojatni, nije ih bilo mnogo, ali su donijeli živost na stadion. Moji igrači su ih učinili ponosnima."

Kontroverzan lik

Nakon što je Herdman poslao takvu poruku svojim igračima, novinari su pitali jednoga od njih, vratara Milana Borjana, da to prokomentira, a on je kratko odgovorio:

"To je naša privatna stvar i to ostaje u krugu svlačionice."

Tridesetpetogodišnji Borjan, golman Crvene zvezde, je Kanađanin srpskih korijena koji je rođen u Kninu i privukao je veliku pažnju svojim izjavama o tom gradu. On, naime, tvrdi da je rođen u Kninu u Republici Srpskoj Krajini, a ne u Hrvatskoj i ne skriva svoje veliko domoljublje prema Srbiji.