KAKVA LUDNICA U SKUPINI E / Senzacija! Hrvatska u osmini finala Svjetskog prvenstva igra protiv Japana!

Pratite rasplet skupine E, koja se križa s Hrvatskom, uživo na portalu Net.hr

1.12.2022.
19:14

Hrvatska je saznala protivnika u osmini finala Svjetskog prvenstva! U ponedjeljak u 16 sati Vatreni će igrati protiv Japana, koja je slavila 2:1 protiv Španjolske.

Nevjerojatno, s brojnim obratima, bilo je treće kolo skupine E. Tijekom prvih poluvremena utakmica prolaz dalje su imali Španjolska i Njemačka, no u drugom poluvremenu se sve okrenulo te su određeno vrijeme svoje mjesto među 16 najboljih imali Japan i Kostarika.

NE MOŽE GORE /

Jeste li svjesni što se sprema Hrvatskoj u drugom krugu? Put do finala djeluje nadrealno

Španjolska ide na Maroko

Na kraju su dalje prošli Španjolska i Japan koji su igrali međusobno, a baš kao i u 1. kolu protiv Njemačke, tako su Japanci još jednom 0-1 okrenuli u svoju 2-1 pobjedu. Morata je u 11. minuti doveo Španjolsku u vodstvo, dok su na početku drugog dijela za Japan pogađali Doan u 48. i Tanaka u 51. minuti.

Njemačka je, pak, pobijedila Kostariku 4-2, ali ništa to nije pomoglo Nijemcima koji su drugi put u nizu na svjetskom prvenstvu ispali u skupini. Za Njemačku su golove postigli Gnabry u 10., dva Havertz u 73. i 85. minuti te Fuellkrug u 89., dok su strijelci za Kostariku bili Tejeda u 58. i Vargas u 70. minuti.

Vodeći Japan je skupio šest bodova i igrat će protiv Hrvatske. Španjolska i Njemačka su osvojile po četiri boda, ali je zbog bolje razlike pogodaka Španjolska druga koja će u osmini finala igrati protiv Maroka.

Tijek utakmica

Rasplet skupine E u osmini finala SP-a

Japan - Španjolska 2:1 (Doan 48', Tanaka 50' / Morata 12')

Kostarika - Njemačka 2:4 (Tejeda 58', Vargas 70' / Gnarby 10', Havertz 73', 85', Fullkrug 90+1')

Sastavi:

Japan: Gonda - Taniguchi, Yoshida, Itakura - Nagatomo, Tanaka, Morita, Ito - Kubo, Maeda, Kamada

Španjolska: Simon - Balde, Torres, Rodri, Azpilicueta - Pedri, Busquets, Gavi - Olmo, Morata, Williams

Kostarika: Navas - Oviedo, Vargas, Waston, Duarte, Fuller - Campbell, Tejeda, Borges, Aguilera - Venegas

Njemačka: Neuer - Raum, Rudiger, Sule, Kimmich - Gundogan, Goretzka - Sane, Musiala, Gnabry - Muller

Kraj utakmica!

90' GOOOOL!! Vratila se Njemačka u potpunosti u utakmicu, vode sada 2:4. Nakon provjere VAR-a gol je na kraju priznat.

85' GOOOOL! Luda utakmica između Njemačke i Kostarike! Nijemci su se uspjeli vratiti u utakmicu nakon samo 12 minuta. Ponovno je strijelac bio Havertz, rezultat je sada 2:3, ali Njemačka svejedno ispada sa SP-a, trenutačno je treća. Treba im gol Španjolske kako bi prošli dalje.

76' Velika prilika sada za Njemačku! Čudesna obrana Navasa! Fullkrug je imao mrtvu šansu, ali Navas nevjerojatno brani.

73' NEVJEROJATNO! Njemačka je izjednačila protiv Kostarike i tako vratili Španjolsku na drugo mjesto ljestvice!

70' GOOOOL! Kakvo iznenađenje!!! Kostarika vodi protiv Njemačke i trenutno oni idu u osminu finala Svjetskog prvenstva!

69' Japancima sva tri stopera imaju po dva žuta kartona što znači da neće moći igrati u osmini finala. Sjajne vijesti za Hrvatsku.

67' Uh, što su sada fulali Nijemci! Musiala je pogodio stativu!

63' Nova prilika za Njemačku! Rudiger je primio dobar pas u šesnaestercu i odmah pucao po golu. Nije imao sreće, pogodio je desnu stativu.

58' GOOOOOL! Kostarika je iznenadila Njemačku i zabila za izjednačenje! Tejeda je bio na pravom mjestu u pravo vrijeme kao bi došao do odbijanca unutar šestnaesterca i zakucao loptu u lijevu stranu gola.

50' GOOOOL!!!! Japan vodi protiv Španjolske i s ovakvim raspletom Japan igra protiv Hrvatske u osmini finala SP-a! Tanaka je zabio za 2:1!

47' GOOOOOL! Japan izjednačio sa Španjolcima! Kakav prekrasan gol izvan šesnaesterca! Ritsu Doan je uputio brz i snažan šut točno uz desnu stativu.

46' Počelo je drugo poluvrijeme.

Kraj prvog poluvremena

45' Minuta sudačke nadoknade bit će u obje utakmice.

43' Velika prilika za Kostariku! Raum je katastrofalno reaigrao i omogućio je Fulleru čistu šansu, ali Neuer sjajno skida njegov udarac.

40' Briljantna solo akcija kod Njemačke! Gnabry je prevario nekoliko protivnika, ušao u šesnaesterac i pucao, ali samo pored desne stative.

37' Pokušavaju sada nešto Japanci. Kamada je pucao unutar šesnaesterca, ali mu je šut blokiran.

36' Evo opet nove prilike za Nijemce. Musiala je dobro ušao u šesnaesterac s loptom, ali je loše pucao. Lopta je otišla desno od gola.

35' Prilika za Njemačku! Kimmich je opalio s desne strane, a Navas obranio. Lopta mu je malo pobjegla, ali iz drugog pokušaja je hvata.

29' Dani Olmo je pokušao kreirati šansu, ali je poslao prejak pas.

23' Još jedna prilika za Španjolsku! Gavi je proigrao Moratu, a ovaj je tukao s desne strane, ali ravno u golmana.

21' Španjolci dominiraju posjedom, drže loptu cijelo vrijeme, 85 posto, dok je Japan tek na 15 posto.

12' GOOOOL! Španjolska vodi protiv Japana 0:1. Azpilicueta je nabacio na peterac, a Morata glavom pogađa za 1:0.

10' GOOOOL!!! Njemačka vodi protiv Kostarike 0:1. Raum je ubacio s lijeve strane, a Gnabry glavom lijepo zabija za vodstvo Njemačke.

8' Velika prilika sada za Japan! Španjolci su pogriješili i izgubili loptu koja je došla do Ita na desnoj strani. Gađao je bliži kut, ali pogađa samo vanjski dio mreže.

3' Odlična prilika za Njemačku! Musiala je sada bio u sjajnoj poziciji za šut, ali je njegov pokušaj s ruba šesnaesterca išao po sredini gola i Navas je sačuvao svoju mrežu.

1' Počele su utakmice.

Kome što treba za prolazak u osminu finala?

Španjolskoj pobjeda protiv Japana garantira prvo mjesto, ali joj je i remi dovoljan za prolazak. S prvog mjesta može pasti na drugo samo ako Kostarika dobije Njemačku. Izgubi li Španjolska od Japana, za prolazak joj treba ili remi Kostarike i Njemačke ili pobjeda Njemačke. U tom slučaju bi odlučivala gol-razlika.

Japan ne smije izgubiti kako bi imali izgleda za osminu finala. U slučaju remija sigurno prolazi ako i Njemačka i Kostarika odigraju neriješeno. S remijem može proći i ako Njemačka minimalno pobijedi, ali tada će se gledati ukupan broj postignutih golova tih ekipa. Pobjeda Japanu donosi prolazak.

Njemačkoj igra samo pobjeda protiv Kostarike. Dođe li do nje, bit će drugoplasirana neovisno o rezultatu Španjolske i Japana te ne može igrati protiv Hrvatske.

Kostarika bi u slučaju poraza bila eliminirana. S bodom može proći samo ako Španjolska pobijedi Japan. Pobijedi li, sigurno ide dalje - s prve pozicije samo ako Španjolska i Japan odigraju neriješeno.