EPILOG POLUFINALA / Francuski predsjednik upao u svlačionicu Maroka, tražio je jednog čovjeka. Snimka se brzinom munje proširila svijetom

Francuska je pobijedila i prošla u finale, dok Marokance očekuje dvoboj s Hrvatskom u utakmici za treće mjesto

15.12.2022.
12:27

Nogometna reprezentacija Francuske će u nedjelju, 18. prosinca, protiv Argentine braniti naslov svjetskog prvaka osvojen 2018. u Rusiji, nakon što je u petak u polufinalnom dvoboju SP-a u Kataru svladala Maroko s 2-0 (1-0), pred 68.294 gledatelja na stadionu Al Bayt.

ŠTO ĆE DALIĆ REĆI? /

U europskom velikanu ponovno strahuju zbog Vatrenog: Ne žele da igra u povijesnoj utakmici za Hrvatsku

Francuzi su do vodstva stigli već u petoj minuti, kad je marokanska obrana uspjela blokirati dva pokušaja Kyliana Mbappea, ali je na odbijenu loptu prvi natrčao Theo Hernandez s pet metara iskosa s lijeve strane svladao marokonskog vratara Bona.

Iako su Marokanci u nekoliko navrata opasno zaprijetili, kako u prvom, tako i u drugom poluvremenu, do pogotka nisu došli.

Pobjedu Francuza i plasman u njihovo četvrto finale na svjetskim prvenstvima potvrdio je u 79. minuti Randal Kolo Muani, tek minutu nakon što je ušao u igru, kad je odbijenu loptu nakon udarca Mbappea neometan poslao u mrežu s tri metra.

Utakmicu je iz svečane lože gledao i francuski predsjednik Emmanuel Macron, koji je nakon susreta odlučio povući potez koji nitko nije očekivao - ušao je svlačionicu marokanske reprezentacije kako bi pronašao jednog njihovog reprezentativca, Sofyjana Amrabata, kako bi mu čestitao na odlično odigranom turniru.

"Bio si najbolji veznjak Svjetskog prvenstva", poručio je Macron Amrabatu, 26-godišnjem veznjaku Fiorentine