SLAŽETE LI SE? / Evo tko je proglašen igračem utakmice u briljantnoj pobjedi Vatrenih nad Kanadom

Vatreni su slavili 4:1 protiv Kanade

27.11.2022.
20:39

Hrvatska nogometna reprezentacija je nakon razočaravajuće predstave protiv Maroka odigrala sjajnu utakmicu protiv Kanade. Vatreni su se sastali s Kanadom u sklopu drugog kola skupine F te su na kraju slavili 4:1.

HVALA, GOSPODINE HERDMAN! /

Prije utakmice je govorio da će 'sj**at Hrvatsku', a pogledajte što je izjavio nakon debakla protiv Vatrenih

Susret je počeo katastrofalno za naše Vatrene. Nakon briljantne akcije Alphonso Davies je nadskočio Juranovića i pogodio za 1:0 već nakon 68 sekundi utakmice. Ubrzo je sjajno raspoloženi Andrej Kramarić zabio gol koji mu je poništen zbog zaleđa, da bi u 36. krasno zabio lijevom nogom nakon proigravanja Perišića. U 44. minuti je Marko Livaja prekrasno pogodio s vrha šesnaesterca za 2:1.

Pogodak za 3:1 postigao je Kramarić svojim drugim pogotkom, ponovno lijevom nogom i ponovno nakon razigravanja Perišića. Krasno je izbacio svog protivnika i pogodio neobranjivo za 3:1. Konačnih 4:1 je postavio Lovro Majer, nakon što je Petković proigrao Oršića, a ovaj nesebično produžio za Majera koji nije imao težak zadatak.

Zasluženo

Igračem utakmice proglašen je Andrej Kramarić, koji je odradio briljantnu predstavu. Osim što je postigao dva pogotka, bio je konstantna prijetnja Kanađanima, bilo ga je na svim stranama, driblao je, razigravao…

Nakon susreta je izjavio:

"Prvih pet minuta, težak početak, ali smo pokazali ono što Hrvatska uvijek pokazuje. Psihičku snagu, na kraju smo uvjerljivo pobijedili. Ne smijemo ništa previše slaviti, znamo kakva je situacija u grupi. Nadamo se da možemo ponoviti ovakvu igru. Sjajan rezultata za mene i za ekipu. Ne daju se dva gola svaku utakmicu na SP-u".