DRAMA U SKUPINI G / Švicarci u ludoj utakmici izbacili Srbiju sa Svjetskog prvenstva, Kamerunci senzacionalno pobijedili Brazilce i ispali

Tekstualni prijenos utakmica trećeg kola u skupini G Svjetskog prvenstva mogli ste pratiti na portalu Net.hr

2.12.2022.
22:03

Nogometaši Švicarske svladali su Srbiju sa 3-2 (2-2) i kao drugoplasirana reprezentacija skupine G pridružili su se u osmini finala Svjetskog prvenstva u Katru reprezentaciji Brazila koja je unatoč porazu 0-1 od Kameruna osvojila prvo mjesto.

'LUDI' RASPLET SKUPINE H /

Senzacija na Svjetskom prvenstvu: Korejci u 91. minuti preokrenuli protiv Ronaldovog Portugala i izbacili Urugvaj

Na stadionu 974 u Dohi Švicarska je povela u 20. minuti, kad je na dodavanje Sowa loptu u mrežu sa desetak metara poslao Xherdan Shaqiri.

Srbija je preokretom došla do vodstva. U 25. minuti loptu je glavom u mrežu poslao Aleksandar Mitrović, a u 35. minuti je pogodak za 2-1 postigao Dušan Vlahović.

Švicarska je ipak na odmor otišla s rezultatom koji joj je donosio plasman u osminu finala, jer je u 44. minuti na 2-2 izjednačio Breel Embolo.

Sjajnu akciju Švicaraca već u trećoj minuti drugog poluvremena Remo Freuler je završio pogotkom za 3-2.

Iako su Brazilci s drugom postavom bili nadmoćni tijekom cijelog dvoboja, Kamerun je došao do velike pobjede kad je u drugoj minuti sučevog dodatka pri kraju dvoboja. Pogodak glavom postigao je kapetan momčadi Vincent Aboubakar koji je odmah potom zaradio drugi žuti karton i isključenje, zbog toga što je u proslavi skinuo dres.

Brazil je natjecanje u skupini završio sa šest bodova, koliko ih je sakupila i Švicarska, ali je zbog lošije gol-razlike osvojila drugo mjesto. Kamerun je završio kao treći sa četiri boda, a Srbija je s jednim bodom ostala na dnu ljestvice skupine G.

Moguć sraz Vatrenih i Brazila

Brazil će kao prvoplasirana reprezentacija skupine G u osmini finala igrati protiv Južne Koreje, a taj je dvoboj na rasporedu u ponedjeljak, 5. prosinca, od 20 sati po srednjoeuropskom vremenu.

Švicarci će na teren dan poslije, također od 20 sati, a suparnik u posljednjem dvoboju osmine finala bit će im reprezentacija Portugala.

Pobjednik dvoboja Brazil - Južna Koreja će u četvrtfinalu (9. prosinca) igrati protiv boljeg iz sraza Hrvatske i Japana.

________________________________________________________________

Svjetsko prvenstvo, skupina G, 3. kolo

Srbija - Švicarska 2:3

Srbija: V. Milinković-Savić; Milenković, Veljković, Pavlović; Živković, Lukić, S. Milinković-Savić, Kostić; Tadić; Vlahović, Mitrović

Švicarska: Kobel; Widmer, Akanji, Schar, Rodriguez; Xhaka, Freuler; Shaqiri, Sow, Vargas; Embolo

Kamerun - Brazil 1:0

Brazil: Ederson; Dani Alves, Bremer, Militao, Telles; Fabinho, Fred; Antony, Rodrygo, Martinelli; Jesus

Kamerun: Epassy; Fai, Wooh, Ebosse, Tolo - Kunde, Anguissa; Mbeumo, Choupo-Moting, Moumi Ngamaleu; Aboubakar

90' + 10' Gotova je i utakmica Švicarske i Srbije. Švicarci su pobijedili 3:2, Srbija je ispala sa Svjetskog prvenstva.

90' + 9' Gotova je utakmica Kameruna i Brazila. Kamerunci su pobijedili 1:0.

90' + 5' Ponovno je zaiskrilo. sukobili su se Chaka, milinković, Shaqiri i gotovo svi igrači na terenu. Sudac je podijelio nekoliko žutih kartona i utakmica se ubrzo nastavila.

90' + 3' Tko bi ovo očekivao? Kamerun u sudačkoj nadokanadi poveo protiv Brazila.

90' Igrat će se sedam minuta sudačke nadoknade.

87' Nije bilo većih zanimljivosti u posljednjih pet minuta, samo su nogometaši postali još nervozniji, pogotovo srpski reprezentativci koji su svjesni da su na rubu ispadanja s Mundijala.

82' Na utakmici Brazila i Kameruna i dalje je 0:0. Brazilci mirno kontroliraju susret i čekaju kraj.

75' Malo se sve smirilo u posljednjih deset minuta. Nije bilo većih zanimljivosti.

67' Nastala je gužva, zaiskrilo je između Švicaraca i srpske klupe. došlo je do naguravanja, ali sve se brzo smirilo.

65' Srbi traže jedanaesterac nakon što je Mitrović pao u kaznenom prostoru. Sudac samo odmahuje rukom.

60' Šansa za Srbiju. Lopta je dugo letjela po šesnaestercu Švicarske, na kraju je potegnuo Tadić, ali njegov udarac ide visoko iznad gola.

57' Velika šansa za Švicarsku, Akanji je ubacio, a Embolo jako loše pucao i promašio iz sjajne situacije. A da je i zabio, vjerojatno bi gol bio poništen zbog zaleđa.

48' GOOOL Novi preokret, Švicarska je povela, Freuler je zabio za 3:2!

46' Počelo je drugo poluvrijeme.

45' + 3' Kraj prvog poluvremena. Srbija - Švicarska 2:2, Brazil - Kamerun 0:0.

45' Igrat će se tri minute sudačke nadoknade.

44' GOOOL Švicarska je izjednačila. Izigrali su Švicarci srpsku obranu i na kraju je Widmer ubacio s boka i proigrao nečuvanog Embola koji rutinski šalje loptu u mrežu.

41' Vrlo otvoreno igraju i jedni i drugi, tempo nije pao ni u završnici poluvremena.

35' GOOOL Srbija je preokrenula, za 2:1 zabio je Vlahović. Briljantno ga je proigrao Tadić, a on fenomenalno pogađa iz vrlo teške situacije.

Dušan Vlahović

30' Opasna situacija pred golom Srbije, Shaqiri je bio u prodoru, ali 'Orlovi' u se spasili.

27' GOOOL Srbija je izjednačila, Mitrović je glavom zabio za 1:1 nakon sjajnog Tadićevog ubačaja.

20' GOOOL Šicarska je povela. Shaqiri je zabio s desne strane nakon ubačaja Rodrigueza. Lopta je na putu prema golu dirala Pavlovića i promijenila smjer.

14' Na drugoj utakmici Brazil, kao što se i očekivalo, u potpunosti dominira. Martinelli je promašio najbolju priliku.

11' Vratnica! Živković je pucao s kojih 20 metara i pogodio okvir gola. Sreća je spasila Švicarce.

8' Srbi su se oporaivli od početnog šoka i zagospodarili terenom.

1' Ogromna šansa za Švicarce, Orlovi su mogli primiti gol na samome početku, Embolo je pucao sa šest metara, ali srpski golman brani.

1' Počele su utakmice.

_________________________________________________________

U posljednjem kolu u skupini G Svjetskog nogometnog prvenstva očekuju nas dvoboji reprezentacija Brazila i Kameruna u jednoj i Srbije i Švicarske u drugoj utakmici.

Uoči posljednjeg kola prvoplasirani Brazilci su već osigurali plasman u osminu finala i za potvrdu prvog mjesta treba im najmanje bod protiv Kameruna, koji mora ići na pobjedu za prolazak dalje. Švicarska je druga s tri boda i za osminu finala ne smije izgubiti od Srbije. Srbe bi pobjeda nad Švicarcima odvela u knock-out fazu natjecanja ako Kamerun ne pobijedi Brazilce.