Kostelić solidan na trećem veleslalomu sezone!

Najbolji hrvatski skijaš Ivica Kostelić zauzeo je 18. mjesto u trećem veleslalomu sezone, voženom u američkom Beaver Creeku.

6.12.2011.
21:09

U Beaver Creeku se u utorak vozio veleslalom koji je prema rasporedu trebao biti održan u francuskom Val d'Isereu, ali je zbog manjka snijega otkazan. Prvo je mjesto u konačnici osvojio domaći skijaš Ted Ligety, aktualni svjetski prvak i pobjednik Svjetskog kupa u ovoj disciplini. Nakon prve je vožnje bio četvrti, ali je sjajnim drugim nastupom skočio na sam vrh.

Iza sebe je za 69 stotinki ostavio nedjeljnog pobjednika, Austrijanca Marcela Hirschera, dok je treće mjesto pripalo Norvežaninu Kjetilu Jansrudu koji je bio 78 stotinki sporiji. Najbolji u prvoj vožnji, Francuz Alexis Pinturault, na kraju je osvojio četvrto mjesto.

Kostelić je u konačnici za Ligetyjem, kojem je ovo bila deseta pobjeda u utrkama Svjetskog kupa, zaostao 2.49 sekundi. Popravio je plasman za jedno mjesto u odnosu na prvu vožnju.

Ivica Kostelić zauzeo je 20. mjesto nakon prve vožnje trećeg veleslaloma. Naš najbolji skijaš je krenuo sa startnim brojem 11, a ciljem je prošao u vremenu 1:21.45, što je u tom trenutku bilo najslabiji rezultat.

Vodeći nakon prve vožnje je Francuz Alexis Pinturault s vremenom 1:20.28. Ispred drugoplasiranog Austrijanca Marcela Hirschera ima 11 stotinki prednosti, a ispred trećeplasiranog Aksela Lunda Svindala 13 stotinki.

Kažimo da je u utrci nastupio i Natko Zrnčić-Dim koji je sa startnim brojem 60 zauzeo posljednje, 50. mjesto (od skijaša koji su prošli ciljnom ravninom) sa šest sekundi i 26 stotinki zaostatka za Pinturaultom. Svjetski kup skijaša, veleslalom u Beaver Creeku, rezultati: 1. Ted Ligety (SAD) 2:40.01 2. Marcel Hirscher (Aut) +0.69 3. Kjetil Jansrud (Nor) +0.78 4. Alexis Pinturault (Fra) +0.90 5. Hannes Reichelt (Aut) +0.95 … 18. Ivica Kostelić (Hrv) +2.49 …

Ukupni redoslijed Svjetskog kupa: 1. Aksel Lund Svindal (Nor) 334 2. Ted Ligety (SAD) 289 3. Didier Cuche (Švi) 268 4. Beat Feuz (Švi) 260 5. Hannes Reichelt (Aut) 227 … 24. Ivica Kostelić (Hrv) 70 …

Redoslijed u veleslalomu: 1. Ted Ligety (SAD) 280 2. Marcel Hirscher (Aut) 220 3. Alexis Pinturault (Fra) 159 … 14. Ivica Kostelić (Hrv) 58