SENZACIJA NA BOSPORU: / Cedevita šokirala Šarićev Efes i pokvarila rođendan slavnom treneru

Senzacija na Bosporu, košarkaši Cedevite došli su do prve euroligaške pobjede tamo gdje se baš nisu previše nadali, u gostima kod favoriziranog Anadolu Efesa.

29.10.2015.
21:42

Možda je igračima Cedevite pomogao i šok nakon izbacivanja Zubčića iz kluba... Sedam minuta prije kraja domaći je sastav imao prednost od 67:59, ali tada je Cedevita ostvarila seriju 15:2 za preokret i svoje vodstvo 74:69 tri i pol minute prije kraja. Ključnu ulogu odigrao je Jacob Pullen koji je pogodio dvije trice, a jednu je dodao Fran Pilepić, a koševe pod obručem dodao je Miro Bilan.

Ključni koš postigao je Luka Babić 45 sekundi prije kraja, kad je u napadu uhvatio svoju promašenu loptu, zabio koš i dodatno bacanje za vodstvo 77:72.

U momčadi Cedevite najefikasniji je bio Miro Bilan s 20 poena i 10 skokova, Jacob Pullen dodao je 18, od čega 10 u zadnjoj četvrtini, Luka Babić ubacio je 14 uz devet skokova i pet asistencija, Fran Pilepić 11 poena.

Šarić 14+5 u Dudinom porazu

Kod Anadolu Efesa, koji je za 72. rođendan rastužio trenera Dušana Ivkovića prvim euroligaškim porazom, hrvatski reprezentativac Dario Šarić imao je učinak od 14 poena i 5 skokova, Jon Diebler postigao je 15 poena, Bryant Dunston 12, Derrick Brown 11.

Nakon poraza protiv europskog doprvaka Olympiakosa i posrtaja kod kuće protiv Limogesa, slavlje u Istanbulu vratilo je Cedevitu u kombinacije za prolazak skupine. Zagrepčani su oovm pobjedom prekinuli niz od četiri poraza, posljednji su doživjeli prošlog vikenda protiv Zadra.

U sljedećem kolu kod Repeše

U sljedećem kolu hrvatski prvak gostuje kod Emporio Armanija, momčadi koju vodi bivši hrvatski izbornik Jasmin Repeša.

Perasovićeva momčad rasturila Limoges

U ostalim utakmicama 3. kola, u Cedevitinoj skupini, Perasovićeva Kutxa Laboral pobijedila je Limoges u gostima s uvjerljivih 107:71, uz šest poena Darka Planinića.

U derbiju kola, Barcelona je kod kuće nadigrala Panathinaikos 77:52 u 3. kolu skupine C. Ante Tomić je ubacio 11 poena za Katalonce. Žalgiris je sa 68:66 slavio kod turske Karsiyake u Izmiru.

U skupini D, Maccabi je kod kuće svladao Dinamo Sassari 79:63. Za Talijane je Rok Stipčević ubacio skromnih pet poena, dok Dragan Bender nije bio u sastavu izraelske momčadi.

Moskovski CSKA je uz 20 poena De Cola i 18 Teodosića došao do pobjede protiv Brose Basketsa 83:77.

Barcelona - Panathinaikos 77-52

(Ante Tomić je za Barcelonu igrao 24 minute i postigao 11 koševa uz šut za dva 4-6 i 3-3 s linije slobodnih bacanja, te 7 skokova i 4 asistencije)

Maccabi - Dinamo Sassari 79-63

(Rok Stipčević igrao je za Dinamo 16 minuta i postigao 5 koševa uz šut za dva 1-2 i tricu 1-2, te 2 skoka, dok Dragan Bender nije bio u sastavu Maccabija)

CSKA Moskva - Brose Baskets 83-77