Kakva rasturačina! Hrvatska je ovakvo otvaranje mogla samo sanjati

Hrvatska rukometna reprezentacija u Danskoj je otvorila EP na najbolji mogući način. Izabranici Slavka Goluže deklasirali su Bjeloruse rezultatom 33:22.

12.1.2014.
19:30

U utakmici 1. kola skupine D Hrvatska je lakoćom pobijedila Bjelorusiju 33:22 (16:11), a ujedno se oni najbolji igrači nisu umorili, već sa sačuvali snagu za sigurno nešto teže nastupe protiv Crne Gore (srijeda) i Švedske (petak).

Utakmica je počela iznenađujuće, pa se tako Hrvatska silno mučila kako bi došla do prvog pogotka. Osam minuta je Hrvatska čekala na prvi pogodak i sreća je u svemu što je za to vrijeme Bjelorusija postigla tek dva.

Od 8. do 14. minute hrvatski su rukometaši napravili seriju 6:0 (poveli su 6:2), te su četiri do pet pogodaka razlike držali do kraja prvog poluvremena (16:11).

U nastavku je Hrvatska dodatno podigla prednost. Otišla je razlika na deset golova i više, a sve je okončano s 33:22.

Sa šest pogodaka su prvi strijelci Hrvatske bili Zlatko Horvat i Ivan Čupić, dok su po četiri dodali Domagoj Duvnjak, Damir Bičanić i Manuel Štrlek. Tri je gola zabio Igor Vori. Valja istaknuti i odličnog Mirka Alilovića na vratima koji je skupio 14 obrana.

1. Hrvatska 4 boda 2. Švedska 4 3. Crna Gora 0 4. Bjelorusija 0

Raspored:

13. siječnja: Hrvatska - Bjelorusija 33:22 15. siječnja: Hrvatska - Crna Gora 27:22 17. siječnja: Hrvatska - Švedska

Sve utakmice igraju se u 18.00 u Kopenhagenu. EP u rukometu, 1. kolo:

skupina A: Austrija - Češka 30-20 (14-9) Danska - Makedonija 29-21 (12-8)

skupina B: Island - Norveška 31-26 (16-10) Španjolska - Mađarska 34-27 (17-10)

skupina C: Francuska - Rusija 35-28 (19-14) Srbija - Poljska 20-19 (13-9)

skupina D: Hrvatska - Bjelorusija 33-22 (16-11) Švedska - Crna Gora 28-21 (18-13)