HRVATSKA - ŠVEDSKA 27:31 / Nije bilo snage za veliki povratak: Hrabro su pale naše Kraljice šoka i zaključile Europsko prvenstvo

Tekstualni prijenos utakmice pratite uživo na Net.hr-u

16.11.2022.
17:19
Slavko Midzor/PIXSELL

Hrvatska ženska rukometna reprezentacija u svom je posljednjem nastupu na ovogodišnjem Europskom prvenstvu izgubile od Švedske sa 27-31 (11-17) te su zauzele peto mjesto u skupini I drugog kruga.

MAJKO MILA /

Strašna Argentina zabila 'petardu' u generalki za SP i poslala moćnu poruku svima

Tena Petika je sa šest golova bila najefikasnija kod Hrvatske, dok je Nathalie Hagman postigla osam pogodaka za Švedsku.

Hrvatskoj je za treće mjesto u skupini i mogućnost igranja utakmice za peto mjesto trebala pobjeda od najmanje 10 golova razlike, no svima je bilo jasno kako je to nerealan zadatak.

Katastrofa, pa sjajan period

Ipak, izabranice Nenada Šoštarića dobro su otvorile utakmicu, Tea Pijević obranila je sva tri prva pokušaja Šveđanki, dok je Ana Debelić realizirala prva tri napada za prednost od 3-0. No, Šveđanke su se ekspresno vratile u utakmicu te povele već sa 5-4.

Možda i ključni trenuci utakmice dogodili su se kod rezultata 6-6 kada je Hrvatska dobila priliku igrati dvije minute s igračicom više, ali umjesto da stvori prednost u sljedećih 1:17 minuta je pala u zaostatak 6-8 uz "zarađeno" isključenje.

Šveđanke su već u prvom poluvremenu pobjegle na i na 17-8, da bi Hrvatska zatvorila prvi dio kako je i otvorila - s tri uzastopna pogotka s kojima je smanjila na 11-17.

U 40. minuti Švedska je stigla do najveće prednosti od 10 razlike (14-24) i tada se malo opustila što je Hrvatska iskoristila i serijom 6-0 se vratila u utakmicu. Sedam minuta prije kraja Hrvatska se primaknula i na tri razlike (25-28) te imala napad, ali nije uspjela dodatno zakomplicirati završnicu.

Nakon iznenađujuće bronce prije dvije godine u Danskoj, Hrvatska je na ovom EP upisala tek jednu pobjedu, jedan remi i četiri poraza te zauzela konačno 10. mjesto.

Švedska će, pak, u petak igrati za peto mjesto.

Polufinale su iz ove skupine osigurale Norveška i Danska, a iz skupine II Francuska i Crna Gora.

HRVATSKA - ŠVEDSKA 27-31 (11-17)

HRVATSKA: Bešen, Kapitanović, Pijević; Zadravec, P. Posavec, Šenvald, Krsnik 1, S. Posavec, L. Kalaus 3, D. Kalaus, Ježić 2, Japundža, Pavlović 1, Burić 1, Šimara 5, Debelić 3, Barišić 1, Petika 6, Blažević 4, Prkačin

ŠVEDSKA: Bundsen, Ryde, Eriksson; Koppang 2, Stromberg, Blohm 2, Roberts 3, Petren, Johansson, Lagerquist 3, Lindqvist 2, Hagman 8, Thorleifsdottir 2, E. Hansson, Carlson 2, De Jong, Axner 3, Petersson Bergsten 1, Danielsson, L. Hansson 3

Uživo: Posljednja utakmica Kraljica šoka na EP

Hrvatska - Švedska (27:31)

-----

Kraj! Prijetio nam je debakl, sjajno smo se vratili, ali nismo imali snage za nešto više. Šteta, ali bravo za naše Kraljice šoka

60' - Petika igra sjajnu utakmicu, 27:30

58' - Krsnik zabija tek svoj prvi pogodak večeras

54' - Šveđanke sada zabijaju uz puno sreće

53' - Petika zabija za 28:25, šteta da ovako nismo ranije krenuli igrati

51' - Tek prvi sedmerac za Hrvatsku večeras... 23:28 za Šveđanke

49' - Šoštarić je zaradio žuti karton zbog burne reakcije

47' - Šveđanke su prekinule našu seriju, ali tu smo, borimo se, 26:21

45' - 6:0 serija Hrvatske

44' - Sjajna serija naših cura, bravo! 24:19

43' - Dobrih par minuta Hrvatske, smanjili smo na minus šest

40' - Šimara zabija za 16:24

40' - Napokon smo zabili iz nešto veće udaljenosti

39' - Neugodnih plus deset za Švedsku...

37' - Faul napadu naših, Šveđanke zabijaju za 23:14

36' - 21:14, Šveđanke nas drže na barem sedam razlike

35' - Tea Pijević ponovo brani... Nevjerojatna je, šteta da to nismo iskoristili

34' - Evo nas na minus sedam...

34' - Axner je zabila svoj drugi pogodak u drugom poluvremenu, 20:12

32' - Zabija i Hrvatska, ali naše protivnice odmah uzvraćaju, 19:12

31' - Počelo je drugo poluvrijeme, Šveđanke odmah zabijaju

Kraj poluvremena. Hrvatska gubi šest razlike, a Pijević ima devet obrana. U napadu izgledamo loše, ne možemo se razigrati, a Šveđanke nas dobrano muče brzom igrom

30' - Petika zabija, Pijević brani pokušaj Šveđanki

30' - Zbilja tužan podatak: Pijević već ima osam obrana, a Hrvatska gubi sedam razlike

29' - Obranila je Pijević i naše cure zabijaju svoj deseti pogodak

29' - Zabile su Šveđanke, ali i naše cure, 17:9 je rezultat

27' - Ovo miriše na debakl, Švedska na plus osam

26' - I kada se uspijemo obraniti pogriješimo u napadu. Na svu sreću, Šveđanke uzvraćaju istom mjerom

25' - Kakva dvostruka obrana švedske golmanice i odmah zabijaju za 15:8

24' - Šimara zabija za 13:8, Šveđanke odmah uzvraćaju... Nevjerojatno...

23' - Petterson zabija za 13:7

23' - Evo Švedske na plus pet

22' - Šveđanke su se razigrale, vrlo lako dolaze do pogodaka

21' - Blažević je lijepo prošla i zabila za 10:7

20' - Šveđanke odlaze na plus četiri

20' - Pijević ponovno brani, šteta što to ne možemo iskoristiti, već je skupila šest obrana

17' - Šveđanke su sada stigle na tri gola razlike

16' - Sada je isključena Debelić, Šveđanke su to iskoristile za 8:6

16' - Šveđanke su se puno bolje posložile u obrani

15' - Opet brani Pijević, s druge strane Šveđanke zaradile prvo isključenje

14' - Barišić zabija za 6:6

12' - Pogriješili smo u napadu, Šveđanke ponovno kažnjavaju brzim napadom i to je 6:5

10' - Zabijaju Šveđanke iz sedmerca i evo ih u vodstvu

10' - Dora Krsnik je dobila nezgodan udarac, nadamo se da će biti sve u redu

9' - Jamina Roberts zabija za 4:4, s druge strane Barišić ponovno pokušava, ali ništa

8' - Blažević zabija za 4:3

6' - Barišić je probala, ali pokraj gola, s druge strane Šveđanke dolaze do izjednačenja

6' - Smanjile su sada na 3:2

5' - Zabijaju Šveđanke po prvi put danas

4' - Debelić pak zabija svoj treći pogodak

4' - Treća obrana Tee Pijević, nevjerojatna je

3' - Pijević s druge strane opet brani, Debelić zabija za 2:0

3' - Debelić zabija prvi gol danas

2' - Pogreška naših u prvom napadu, Pijević s druge strane brani

1' - Počeo je susret, sretno Kraljicama šoka koje imaju prvi napad

Na PLAYU prati UŽIVO sve utakmice Europskog rukometnog prvenstva za žene – potpuno besplatno!