POLOŽEN ISPIT / Kraljice šoka 'pregazile' Slovenke u generalki za Svjetsko prvenstvo, pogledajte kako su naše djevojke briljirale

Tekstualni prijenos utakmice između hrvatske ženske rukometne reprezentacije i Slovenije mogli ste pratiti na portalu Net.hr

27.11.2021.
18:44
Goran Kovacic/PIXSELL

Hrvatska ženska rukometna reprezentacija u subotu je protiv Slovenije igrala posljednju pripremnu utakmicu za Svjetsko prvenstvo. Kraljice šoka uvjerljivo su pobijedile rezultatom 29:21 (15:10).

Izabranice Nenada Šoštarića bile su razigrane, raspucane i sve do završnice dvoboja, u kojoj je došlo do manjeg opuštanja, vrlo čvrste u obrani. To je rezultiralo konstantnim povećavanjem prednosti kroz utakmicu.

Tako je već u 11. minuti bilo 6-2, nakon hrvatske serije 4-0, da bi na poluvremenu Slovenke bile u zaostatku od pet pogodaka (15-10). Hrvatska je u 34. minuti imala +7 (17-10), da bi se slovenske rukometašice do 44. minute uspjele zadržati na pet golova zaostatka (20-15). U sljedećih osam minuta "kraljice šoka" postigle su sedam, a primile samo dva pogotka te su u 52. minuti došle do okruglih +10 (27-17).

U završnici su gošće uspjele malo ublažiti poraz (29-21).

Paula Posavec, Ćamila Mičijević i Ana Turk postigle su po četiri pogotka za hrvatsku reprezentaciju, a po triput su mrežu zatresle Katarina Ježić, Lara Burić i Ivana Dežić.

"Zadovoljan sam svakako. Mi osim 5-0 i 6-1 možemo igrati i 3-2-1. Znamo postavke tko koga mijenja u kojem trenutku. Sutra je razgovor s čelnicima pa ćemo vidjeti koga vodimo na SP, ali 99 % toga znam", rekao je nakon utakmice trener reprezentacije Nenad Šoštarić.

'Mi znamo svoj cilj'

Tijekom utakmice je iz igre izašla Ana Debelić:

"Moramo kod fizioterapeuta vidjeti kakvo je stanje, jedna ju je Slovenka povukla za rame."

Pojasnio je i na čemu još moraju poraditi prije odlaska na SP:

"Radit ćemo na poboljšanju tih detalja, kretanje, napadanje prostora... U fazi obrane veća gustoća. Sada smo imali malo problema u dubinskom izlazu, a i moramo odraditi sutra taj još jedan trening koji imamo. Mi znamo svoj cilj, samo u ovih pet dana moramo sve staviti na papir. Naša filozofija igre mora biti ovo što je bilo danas - malo primljenih golova", zaključio je Šoštarić.

Tijek utakmice

Prijateljska utakmica, Poreč, 19.00

Hrvatska - Slovenija 29:21

___________________________________________________

Kraj utakmice. Hrvatska je spremna za Svjetsko prvenstvo!

59' Zadnje realiziran sedmerac za Hrvatsku, i to isto ulazi u mrežu.

58' Slovenke su skroz presjekle hrvatsku postavu i zabile još jedan pogodak.

56' Sedmerac za Sloveniju i naša Kapitanović ne uspijeva to obraniti... Nema brige, na semaforu je 28:19 za Kraljice šoka.

53' Još jedna akcija Hrvatske, lopta odlazi na krilo, a to samo znači još jedan pogodak za naše rukometašice.

50' Hrvatska odlazi na +9 što je najveće vodstvo naše reprezentacije u ovoj utakmici! Ne, nije to sve! Idu cure i na +10! Vidi se da su cure pune motivacije i snage za Svjetsko prvenstvo.

46' Ivana Kapitanović, koja je prošle godine propustila Europsko prvenstvo, došla je na gol.

42' Odlični prodor Posavec po desnoj strani! Prošla je kroz sve svoje čuvare i napravila lijepu fintu.

40' Ježić postiže još jedan pogodak i vodi naše rukometašice na +7!

37' Slovenke su prepolovile hrvatsku prednost. Kriza je ušla među hrvatske rukometašice...

34' Ipak uspijevaju Slovenke malo probiti hrvatsku obranu.

33' Hrvatice su stigle već na +7! Rezultat u Žatiki je 17:10, Slovenke su u potpunosti stale.

32' Pijević nastavlja fenomenalno braniti i u nastavku, Slovenci ne uspijevaju zabiti.

30' Počelo je drugo poluvrijeme.

Kraj prvog poluvremena

29' Sedmerac za Sloveniju i zabijaju, Hrvatska ima prednost od +4. Idu naše reprezentativke i na +5.

27' Oduzeta nam je lopta, Slovenci idu u brzi napad, ali oni bacaju loptu točno u ruku naših rukometašica...

25' Odlična postava Hrvatske, Blažević šalje loptu na krilo i Posavec zabija.

23' Dobro su sada Slovenke izradile napad i s krila uspijevaju zabiti i smanjuju svoj gubitak. Odmah iza toga Hrvatska gubi loptu, a Slovenke ponovno zabijaju.

21' Slovenke brzaju i gube loptu, a Hrvatska kreće u brzu kontru što i uspijeva! Posavec zabija za novo vodstvo.

20' Još jedan pogodak Ježić! Došli smo do +5 Hrvatske, to je najveća prednost na ovoj utakmici!

19' Novi pogodak za Hrvatsku iz brze kontre.

17' Kakav potez sada Katarine Ježić! Skoro pa je bila i pod prekršajem, nekako se izokrenula i zabila za 8:4 Hrvatske!

15' Slovenci su imali sedmerac i priliku za vodstvo, ali im je na tom putu stala sjajna Tea Pijević. Ostaje 7:4 za Hrvatsku.

13' Majstorski se okrenula Debelić, sa suparnicom na leđima, i zabila za novu prednost Hrvatske.

11' Ana Debelić dovodi Hrvatsku na +4 prednosti!

10' Prvi žuti karton na utakmici, a zaradila ga je Ćamila.

7' Odlična obrane Tee Pijević! Hrvatska i dalje u vodstvu.

6' Krsnik se sada sjajno snašla te uspjela zabiti s krila za +2 naše reprezentacije.

5' Prvo vodstvo Hrvatske! Ćamila se sjajno izdigla nad slovenskom obranom i dovela Hrvatsku na +1.

4' Blažević zabija svoj drugi pogodak pogotkom s krila!

3' Prvi sedmerac za Hrvatsku. Blažević zabija za prvi pogodak Hrvatske. Sada sedmerac i na slovenskoj strani, a naša Tea Pijević ne uspijeva to obraniti... Slovenija u vodstvu.

2' Probala je Ćamila zabiti na nepostavljenu obranu, ali ništa od toga. Srećom, lopta je i dalje za Hrvatsku. Ali ipak ništa od toga napada. Slovenija je odmah zabila na našu nepostavljenu obranu.

1' Počela je utakmica u Žatiki.

OKUPLJAJU SE KRALJICE ŠOKA /

Šoštarić objavio popis, evo na koga sve računa za Svjetsko prvenstvo

"Kraljice šoka" su se ovoga ponedjeljka okupile u Zagrebu i nakon testiranja produžile su do Poreča, gdje obavljaju završne pripreme za to veliko natjecanje.

Premda je reprezentacija imala malo vremena za trening, odigrat će dvije prijateljske utakmice protiv Slovenije. U prvoj, koja je bila zatvorenog tipa, Hrvatice su 25. studenog pobijedile Slovenke s 28-24.

Druga utakmica igra se u subotu u Žatiki uz izravni prijenos na drugom kanalu RTL-a, a tekstualni prijenos moći ćete pratiti i na portalu Net.hr.

Hrvatska će put Španjolske otputovati 30. studenoga, a Svjetsko prvenstvo za rukometašice moći ćete pratiti u prijenosu na RTL-u.