osigurali kvalifikacije za OI / Španjolci u drugom dijelu slomili otpor Egipćana i osvojili 7. mjesto na SP-u

Joan Canellas s devet i Ferran Sole sa sedam golova predvodili su Španjolsku do pobjede i sedmog mjesta na SP-u

26.1.2019.
19:52
AP Images

Aktualni europski rukometni prvaci Španjolci zauzeli su sedmo mjesto na ovogodišnjem Svjetskom prvenstvu i tako osigurali nastup u kvalifikacijama za Olimpijske igre u Tokiju sljedeće godine, oni su u subotu u Herningu svladali Egipćane sa 36-31 (17-18).

Joan Canellas s devet i Ferran Sole sa sedam golova predvodili su Španjolsku, dok su Ahmed El Ahmar i Mohamed Shehib sa po šest golova bili najefikasniji kod Egipta koji je osmim mjestom postao najbolja neeuropska reprezentacija na ovom SP-u.

Od 20.30 sati Hrvatska će protiv Švedske igrati za peto mjesto, dok su dvoboji za medalje na rasporedu u nedjelju. Od 14.30 će Francuska i Njemačka igrati za broncu, dok će Danska i Norveška od 17.30 sati igrati finale.

Besplatno gledaj live stream utakmica Svjetskog rukometnog prvenstva 2019. samo na RTLplayu!