GROZAN ŽDRIJEB / Rukometaši Zagreba saznali protivnike u Ligi prvaka: Dobili nevjerojatno tešku skupinu

Image
Foto: Igor Kralj/PIXSELL

Prve utakmice grupne faze bit će odigrane 11. rujna, a posljednje 6. ožujka sljedeće godine

27.6.2024.
19:32
Igor Kralj/PIXSELL
VOYO logo

Rukometaše Zagreba ždrijeb je smjestio u B skupinu, težu od dvije grupe EHF Lige prvaka, u kojoj su aktualni prvak španjolska Barca i finalist danski Aalborg, kao i treća momčad s ovogodišnjeg Final Foura i prošlogodišnji osvajač Lige prvaka, njemački prvak Magdeburg.

Image
THE BOYS ARE BACK IN TOWN /

RK Zagreb opet je priča: 'Da nije padala kiša, ljudi bi ispadali iz dvorane'

Image
THE BOYS ARE BACK IN TOWN /

RK Zagreb opet je priča: 'Da nije padala kiša, ljudi bi ispadali iz dvorane'

Uz spomenute momčadi, Zagreb će za suparnike u grupnoj fazi imati još i poljski Kielce, mađarski PICK Szeged, francuski Nantes i norveški Kolstad, odlučeno je ždrijebom održanim u četvrtak u sjedištu Europske rukometne federacije u Beču.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

U skupinu A smješteni su mađarski Veszprem, poljska Wisla Plock, francuski Paris Saint-Germain, njemački Fuechse Berlin, danska Fredericia, portugalski Sporting, rumunjski Dinamo Bukurešt i makedonski Eurofarm Pelister.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Prve utakmice grupne faze bit će odigrane 11. rujna, a posljednje 6. ožujka sljedeće godine.

Po dva najbolje plasirana kluba u obje skupine izborit će izravan plasman u četvrtfinale, a klubovi smješteni od trećeg do šestog mjesta će razigravati za preostala mjesta u četvrtfinalu.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Pobjednici četvrtfinalnih dvoboja će se plasirati na Final Four, koji će, već prema tradiciji, biti održan u Koelnu.

Podravka Vegeta u skupini A EHF Lige prvakinja

Hrvatske prvakinje, rukometašice koprivničke Podravke Vegete, smještene su u skupinu A nove sezone EHF Lige prvakinja na današnjem ždrijebu održanom u sjedištu Europske rukometne federacije u Beču.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Uz Koprivničanke u skupini A će se natjecati mađarski Ferencvaros, francuski Metz, slovenski Krim Mercator, norveški Strohamar, danski Nykoebing te dvije rumunjske ekipe, Bukurešt i Gloria 2018.

U skupini B su braniteljice naslova, rukometašice mađarskog Gyoeri Audija, norveški Vipers Kristiansand, danske ekipe Esbjerg i Odense, crnogorska Budućnost, njemački Ludwigsburg, francuski Brest Bretagne i rumunjski Rapid Bukurešt.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Prve utakmice grupne faze natjecanja bit će odigrane 7. rujna, a posljednje su na rasporedu 23. veljače sljedeće godine.

U nokaut fazu natjecanja plasirat će se šest najboljih ekipa iz svake skupine, s time da će prva i druga ekipa iz svake skupine izboriti izravan plasman u četvrtfinale, dok će ostale četiri međusobno razigravati za popunu preostalih mjesta.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Pobjedničke ekipe iz četvrtfinala plasirat će se na završni turnir.

FON
Gledaj od 27.srpnja
VOYO logo