POTOP HRVATSKOG PRVAKA U BARCELONI: / PPD Zagreb teško stradao u Kataloniji, i dalje bez pobjede

U susretu 6. kola A skupine rukometne Lige prvaka PPD Zagreb je poražen na gostovanju kod Barcelone 22-32 i još uvijek nema niti jednu pobjedu.

4.11.2017.
19:44
PIXSELL

Barcelona je rutinski stigla do pobjede i bilo je samo pitanje s koliko će razlike slaviti Katalonci. Već su uvodne minute pokazale u kojem će smjeru ići ova utakmica. Barcelona je povela 4-1, u 15. minuti je imala plus 5 (10-5), a pet minuta kasnije i sedam golova razlike (12-5). Na odmor se otišlo s devet golova prednosti (17-8).

U 45. minuti Barca je prvi put došla do 10 pogodaka prednosti (25-15), a u 54. minuti je bilo najvećih +13 (30-17). Na koncu je završilo 32-22.

Barcelonu su do pobjede predvodili Kamil Syprzak sa šest golova, Valero Rivera s pet, te Dika Mem i Yanis Lenne sa po četiri gola. Kod PPD Zagreba najefikasniji su bili Stipe Mandalinić i Zlatko Horvat sa pet pogodaka, dok je Igor Vori zabio četiri gola.

Bilo je to jedanaesto gostovanje Zagreba u 'Blau Grani' i čak deseti poraz. Jedinu pobjedu hrvatski prvak je ostvario 2012. godine kada je slavio u skupini 30-29. Najteži poraz Zagreb je doživio 2015. kada je u četvrtfinalu stradao s nevjerojatnih 22 gola razlike (21-43).

U drugom susretu iz ove skupine Vardar je na gostovanju pobijedio Kristianstad 26-23 i zadržao vodeću poziciju na ljestvici. Ivan Čupić je zabio tri gola, dok se Igor Karačić i Luka Cindrić nisu upisali među strijelce kod gostiju.

Preostale dvije utakmice iz ovoga kola na rasporedu su u nedjelju, a sastaju se Pick Szeged i RN Lowen, te Wisla Plock i Nantes.

Na ljestvici vodi Vardar sa 11 bodova, Barcelona na drugom mjestu ima devet bodova, a treći je RN Lowen s osam bodova i utakmicom manje. PPD Zagreb je šesti s dva boda, a posljednja dva mjesta drže Wisla Plock i Kristianstad sa po jednim bodom.

Rezultati:

Barcelona - PPD ZAGREB 32-22 Kristianstad - Vardar 23-26

U nedjelju, 5. studenog Pick Szeged - Rhein-Neckar Löwen Wisla Plock - Nantes

Redoslijed:

1. Vardar Skoplje 6 5 1 0 150-139 11 2. Barcelona 6 4 1 1 186-164 9 3. Rhein-Neckar Löwen 5 3 2 0 154-130 8 4. Pick Szeged 5 3 1 1 149-133 7 5. Nantes 5 2 1 2 138-135 5 6. PPD ZAGREB 6 0 2 4 146-175 2 7. Wisla Plock 5 0 1 4 134-155 1 8. Kristianstad 6 0 1 5 154-190 1