Loše drugo poluvrijeme / Podravkašice u Baskiji doživjele prvi poraz u EHF kupu

Slab ulazak u drugo poluvrijeme koštao je Koprivničanke boljeg rezultata u Španjolskoj

3.2.2019.
13:26
Vjeran Zganec Rogulja/PIXSELL

Tjedan koji je započela prvim prvenstvenim porazom u najvećem hrvatskom derbiju s Lokomotivom Podravka je završila i prvim porazom u EHF kupu.

Koprivničanke su izugbile u San Sebastianu, na terenu španjolskih prvakinja Bera Bere koje su uzvratile za poraz u Podravini i ostale u igru za prolazak u četvrtfinale.

Podravkašice su ga već osigurale, danas su mogle i prvo mjesto, no to se može dogoditi i u slučaju da danski Nykobing kasnije ne pobijedi Craiovu

Kako se god rasplelo, Zlatko Saračević opet neće imati puno lijepih riječi za svoju ekipu koja je dobro otvorila utakmicu (6:3), ali potom upala u osmominutnu rupu bez pogotka, dok su u tom razdoblju Španjolke zabile pet i povele s 8:6.

Od tog trenutka hrvatske prvakinje samo još jednom nisu bile u zaostatku (11:11) koji je početkom drugog dijela narastao i do četiri pogotka, u 44. i pet. Šansa se ukazala deset minuta prije kraja, Podravka je imala napad za -2, no isključenja i tehničke pogreške brzo su ugasile tu priliku za povratak.

EHF kup, 5. kolo:

Bera Bera - Podravka Vegeta 32:26 (13:12)

Bera Bera: Castellanos (1 obrana), De Arruda 1 (16 obrana); Arrojeria 4, Sans 1, Teres 3, Ezkurdia 1, Menendez, Karsten 7, Etxeberria 5, Zugarrondo, Azurmendi, Cardoso 4, Berasategui, Camejo, Gil de la Vega 2, Arderius 4

Podravka Vegeta: Risović (15 obrana), Ećimović; Tucaković, Zadravec, Turk 2, Holešova 6, Karlovčan, Popović, Jandrašić, Milošević 1, Džono, Milosavljević 4, Čigirinova 5, Ihnjeva 5, Debelić 3, Ježikova

Sedmerci: Bera Bera 4/5, Podravka Vegeta 4/5

Isključenja: Bera Bera 6 minuta, Podravka Vegeta 14 minuta