Nezaustavljive Koprivničanke / Podravka dominantnom predstavom došla do 23. titule u kupu Hrvatske

14.5.2022.
19:15
Marko Prpić/PIXSELL

Rukometašice Podravke Vegete po 23. put u klupskoj povijesti osvojile su dvostruku domaću krunu nakon što su u finalu Kupa Hrvatske u porečkoj dvorani Žatika pobijedile Bjelovar sa 33-20 (16-11).

Bjelovarčanke su s aktualnim hrvatskim prvakinjama uspjele držati rezultatski priključak do 27. minute, kad je prednost Koprivničanki bila još samo dva pogotka (13-11). No, već do poluvremena je ekipa Gorana Mrđena serijom 3-0 došla do +5 (16-11), a s još tri pogotka u prve tri minute drugog dijela Koprivničanke su došle do osam golova razlike (19-11) i tako otklonile svaku dvojbu oko pobjednika, ako je ona uopće postojala.

Hrvatski kup /

Podravka u derbiju pobijedila Lokomotivu, Bjelovarke ostvarile povijesni uspjeh plasmanom u finale Kupa

Sa šest pogodaka Podravku je predvodila Sara Šenvald. Po četiri gola postigle su Dijana Mugoša i Gabriela Gudelj, a po tri Ana Turk, Selena Milošević, Irina Stelmah i Tina Barišić. Julija Dumanska je sakupila 11 obrana, a Antonia Tucaković sedam.

Najefikasnija igračica utakmice i uvjerljivo najbolja kod Bjelovarčanki bila je Lea Vukojević sa 10 pogodaka.

U nedjelju će u Poreču biti i finale Kupa Hrvatske za rukometaše u kojem će se za trofej boriti PPD Zagreb i našički Nexe. Zagrepčani će pokušati po 28. put u povijesti i 20. put zaredom osvojiti ovaj trofej, a Našičani će se boriti za svoj prvi.